RAFAMET S.A. wspiera projekt „Czas na zawodowców”

0

Już po raz piąty w Raciborzu zainaugurowano projekt medialno-edukacyjny „Czas na zawodowców”, którego celem jest przybliżenie młodzieży cennych informacji na temat lokalnego rynku pracy i potrzeb miejscowych pracodawców. Tradycyjnie już w przedsięwzięcie zaangażowała się firma RAFAMET S.A., która posiada ugruntowaną pozycję na rynku producentów obrabiarek. Spółka z Kuźni Raciborskiej to perspektywiczna firma a także stabilny pracodawca oferujący udział w ciekawych projektach.

„Czas na zawodowców” to inicjatywa adresowana do młodych ludzi z Raciborza, Rybnika i Wodzisławia Śląskiego, którzy wybierają szkołę zawodową, a w konsekwencji – kierunki swojej przyszłej kariery. Wydarzenie odbyło się 17 października br. w raciborskiej Arenie RAFAKO.

Odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy

Celem przedsięwzięcia jest nie tylko mobilizowanie młodzieży do zdobywania zawodów i kompetencji odpowiadającym potrzebom współczesnego (lokalnego i regionalnego) rynku pracy. Projekt prezentuje także potencjał raciborskiego szkolnictwa zawodowego, dostarcza ponadto informacji na temat kierunków rozwoju lokalnego rynku pracy oraz potrzeb miejscowych pracodawców. W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięło ponad 1000 uczniów.

W uroczystym otwarciu przedsięwzięcia udział wzięli: starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, prezydent Dariusz Polowy a także Janina Ptaszyńska (Ślaskie Kuratorium Oświaty), wójtowie Piotr Rybka (gmina Rudnik), Grzegorz Utracki (gmina Krzyżanowice), radny Adrian Plura, szefowa OKZ w Raciborzu, Aleksandra Stępień oraz dyrektorzy raciborskich szkół: Marzena Kacprowicz, Paweł Ptak, Jacek Kąsek i Sławomir Janowski.
– Niezmiernie satysfakcjonuje Nas fakt, że festiwal cieszy się tak sporym zainteresowaniem szkół nie tylko z samego Raciborza ale także z gmin przylegających do Naszego powiatu. To doskonałe potwierdzenie faktu, iż warto organizować takie przedsięwzięcia po ty, by zachęcić młodzież do nauki w szkołach średnich, które są zmodernizowane i posiadają atrakcyjne kierunki kształcenia dedykowane lokalnemu rynkowi pracy – powiedział w trakcie Festiwalu Perspektyw Marek Kurpis, wicestarosta Raciborza.

RAFAMET S.A. partnerem „Czasu na zawodowców”

RAFAMET jest światowej klasy producentem obrabiarek specjalistycznych. Spółka ma ugruntowaną pozycję na rynku: jest perspektywicznym producentem realizującym innowacyjne i interesujące projekty dla odbiorców z całego świata. Firma oferuje stabilne warunki zatrudnienia, bogaty pakiet socjalny i rozwój zawodowy w oparciu o wysokospecjalistyczne kursy i szkolenia. To najlepsze miejsce dla osób, które chcą zdobyć doświadczenie zawodowe w niszowej branży obróbki skrawaniem. RAFAMET S.A. oferuje pracę m.in. operatorom obrabiarek CNC, inżynierom serwisu obrabiarek, konstruktorom, czy mechanikom i monterom. Natomiast uczniowie i studenci mogą w Kuźni Raciborskiej realizować staże i praktyki zawodowe.

Jednym z partnerów strategicznych przedsięwzięcia jest właśnie firma RAFAMET S.A. Spółka z Kuźni Raciborskiej angażuje się w to przedsięwzięcie od jego pierwszej edycji. – W projekcie bierzemy udział od początku jego istnienia. Współpraca układa się świetnie, a wynika to z faktu, że jesteśmy firmą bardzo mocno zakorzenioną na raciborskim rynku. Mamy świadomość, że duże firmy wpływają na społeczny i gospodarczy rozwój regionu, dlatego silnie akcentujemy naszą obecność na Festiwalu Perspektyw jako potencjalnego pracodawcy – mówi Irena Baron, Referent ds. Marketingu firmy RAFAMET S.A. – Projekt edukacyjny„Czas na zawodowców” jest szansą na promowanie wśród uczniów najbardziej poszukiwanych zawodów takich jak : ślusarz, operator obrabiarek skrawających, monter maszyn i urządzeń, mechanik, mechatronik, elektromechanik, elektryk, elektronik – dodaje Irena Baron, wraz z którą spółkę na „Festiwalu Perspektyw” reprezentowała Barbara Jędrzejowska.

W tym kontekście należy zaznaczyć, iż RAFAMET S.A. współpracuje także z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu. RAFAMET sprawuje patronat nad klasami kształcącymi w zawodzie „technik mechanik”. Współpraca zakłada m.in. organizację praktyk zawodowych, a także wycieczek dydaktycznych, wykładów i spotkań umożliwiających poznanie nowoczesnych technologii stosowanych w cyklu produkcji firmy. W ten sposób RAFAMET może realnie wpływać na jakość przyszłych, wyspecjalizowanych i kompetentnych kadr.
Festiwal Perspektyw to wydarzenia organizowane przez Wydawnictwo Nowiny we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz, Starostwem Powiatowym w Raciborzu oraz raciborskimi szkołami: CKZiU nr 1, CKZiU nr 2, Liceum Plastycznym oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych. Partnerem wydarzenia, oprócz firmy RAFAMET S.A. jest także Województwo Śląskie.

Share.

About Author

Comments are closed.