Kuchnia ze smakiem

0

Bez wątpienia to jedno z najważniejszych pomieszczeń we wnętrzu, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki, ale często przyjmujemy gości. Kuchnia idealna, bo o niej mowa, powinna być zarówno funkcjonalna, jak i piękna, ergonomiczna i użyteczna, ale również wpisana w aktualne trendy i ciesząca oko.

Czy istnieje przepis na kuchnię idealną? Oczywiście, że tak! To taka kuchnia, w której czuć ciepło domowego ogniska, często gromadzą się domownicy, a zaproszeni goście chętnie spędzają czas przy kawie. Dlatego tak ważne jest, aby była nie tylko w pełni wygodna i praktyczna, ale również stylowa i efektowna.

Praktyczność i styl

Urządzając kuchnię trzeba wziąć pod uwagę jej kształt, układ, wielkość oraz rozmieszczenie względem pozostałych pomieszczeń. Stąd też tak ważne jest, aby w jej projektowaniu uwzględnić racjonalne rozmieszczenie stref funkcjonalnych. Jednak nie mniej ważny jest jej wygląd. Trendy kuchenne od lat oscylują wokół drewna. To właśnie użycie tego surowca jest niezwykle pożądane w aranżacjach kuchennych od wielu lat. Nie bez powodu… bowiem naturalne materiały idealnie wkomponowują się we wnętrza zarówno klasyczne, jak i nowoczesne.

Jakość na pierwszym miejscu

Drewno dębowe to jeden z najpiękniejszych materiałów naturalnych dostępnych aktualnie na rynku. Od lat nie wychodzi z mody, łączy ze sobą klasykę i szlachetność z pięknem i trwałością jednocześnie. Dobrym przykładem są tutaj produkty oferowane przez markę Chapel Parket. Deski, klepki oraz kasetony sygnowane tym brandem to materiały najwyższej jakości. Drewniana podłoga, niezależnie od pomieszczenia, w którym jest zamontowana, zawsze powinna być bezpieczna. Dębowe podłogi Chapel Parket są zabezpieczone olejem woskowym wzbogaconym o związki krzemu. – Preparat spełnia kryteria europejskiej normy EN71 dotyczącej zabawek z drewna, jest zatem bezpieczna także dla najmłodszych użytkowników. – wyjaśnia Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket. Jednocześnie poziom emisji formaldehydu warstwowych podłóg sygnowanych tym brandem jest bezpieczny (to najniższy poziom, „E1”). Warto również dodać, że drewno posiada właściwości higroskopijne, a więc reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniu i tworzy mikroklimat.

Pielęgnacja drewna

Podłogi olejowane, traktowane w odpowiedni sposób, mogą posłużyć przez wiele lat. Ich pielęgnacja nie jest skomplikowana, wymaga jedynie systematycznej konserwacji. – Zabieg ten usuwa większość zabrudzeń oraz plam wynikających z codziennego użytkowania i nadaje drewnu blask. W efekcie podłoga wygląda jak nowa. – dodaje P. Bekas. Natomiast codzienna pielęgnacja powinna ograniczyć się wycierania bieżących plam. Do mycia najlepiej używać dobrze odsączonego z wody mopa oraz środków zalecanych przez producenta. – Przed podjęciem jakichkolwiek czynności związanych z pielęgnacją podłogi zawsze warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do zamówienia. Są w niej zawarte cenne wskazówki, dzięki którym drewno przez lata nie straci swoich walorów użytkowych i estetycznych. W wyjątkowych przypadkach można wymienić pojedynczą deskę, a nie całą podłogę. – podkreśla Paweł Bekas. W kuchni na podłodze tuż przy kuchence warto położyć dywanik. Dzięki temu uniknąć można wielu niepotrzebnych zabrudzeń.

W ofercie marki Chapel Parket deski i klepki dostępne są w szerokiej palecie barw, rozmiarów, sposobów wykończenia oraz kolekcji. Jeśli wziąć wszystko pod uwagę, możliwości są niemal nieograniczone.

Share.

About Author

Comments are closed.