Tokai COBEX Polska wśród najcenniejszych firm w Polsce

0

Tokai COBEX Polska znalazł się w gronie 1000 najcenniejszych firm w Polsce. Dynamiczny rozwój firmy doceniony został przez Instytut Europejskiego Biznesu.

Niemal 70 tys.– spośród tylu polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w listopadzie 2020 roku zbadał Instytut Europejskiego Biznesu wyłoniono tysiąc najważniejszych firm w Polsce. W grupie największych Brylantów Polskiej Gospodarki, na wysokim 39. miejscu znalazła się firma Tokai COBEX Polska sp. z o.o., której średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła 46 procent.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.

To jednak nie wszystko, bowiem przedsiębiorstwo zasiliło także grono „Wielkich Modernizatorów Polski 2020” – ranking tworzony również przez Instytut Europejskiego Biznesu. Tytuł ten przypadł firmom, które najwięcej inwestowały w środki trwałe, w Polsce (lata 2018-2019).

Tokai COBEX to międzynarodowy lider w projektowaniu, produkcji a także serwisie wysokiej jakości produktów węglowych (bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium, elektrody węglowe do produkcji m.in. krzemu i fosforu oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych) – Łączymy wiedzę fachową pracowników z elastycznością średniej wielkości firmy. Jako globalna marka w zakresie produktów węglowych i grafitowych działamy tak, by spełniać oczekiwania naszych klientów. Podstawowe kompetencje firmy obejmują szeroką wiedzę na temat surowców, know-how w zakresie ich zastosowań a także zrozumienie procesów produkcyjnych w branżach naszych klientów (m.in. produkcji aluminium pierwotnego, wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów oraz produkcji stali) – mówi Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska, Andrzej Hotloś.

Tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 to dowód dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa – Bardzo cieszy nas tak wysokie miejsce pośród 1000 najcenniejszych firm w Polsce. Takie nagrody motywują nas do dalszej pracy oraz stanowią potwierdzenie ciągłego rozwoju przedsiębiorstwa – dodaje Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska.

Centrala Grupy mieści się w niemieckim Wiesbaden, zaś Tokai COBEX sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Tokai COBEX swoją siedzibę ma w śląskim Raciborzu (drugi zakład mieści się zaś w Nowym Sączu).

 

Share.

About Author

Comments are closed.