Urodzinowe atrakcje z okazji pierwszego roku funkcjonowania H2Ostróg

0

Raciborski aquapark H2Ostróg świętował pierwszy rok funkcjonowania. Z tej okazji odbyło się wiele atrakcji m.in. zajęcia z nurkowania oraz w kajakach. Katarzyna Dulian, Wicemistrzyni Europy uczyła dzieci pływać, amatorzy nurkowania mogli zobaczy basen z innej perspektywy, a miłośnicy wiosłowania, spróbować swoich sił w kajakach. Akademia Fitness przygotowała ciekawe zajęcia ruchowe. Oczywiście nie zabrakło urodzinowego tortu, którym częstowano użytkowników pływalni.

W piątek, 1 maja, raciborski aquapark H2Ostróg świętował swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji nie zabrakło licznych wodnych atrakcji oraz chętnych do udziału w nich. Już od poranka pływalnię odwiedzały całe rodziny. Urodzinową imprezę rozpoczęto naukami pływania, które poprowadziła Katarzyna Dulian, Wicemistrzyni Europy w pływaniu.

Lekcje pływania poprzedził benefis upamiętniający historyczną chwilę, gdy Kasia zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Trieście na dystansie 200 m stylem klasycznym. – 10 lat tak szybko minęło, ale tak naprawdę dopiero w grudniu ubiegłego roku po raz pierwszy zobaczyłam swój start w Mistrzostwach Europy. Oglądając dzisiaj po raz drugi film z tych zawodów jestem bardzo wzruszona, tym bardziej, że nic z nich nie pamiętam. Emocje i adrenalina były wtedy tak ogromne, że zupełnie wyłączyłam myślenie. Cieszę się, że pan Sławomir Szwed oraz dyrekcja aquaparku zrobili mi taką niespodziankę. Bardzo im za to dziękuję – komentuje ze wzruszeniem Katarzyna Dulian.

Sam obiekt H2Ostróg bardzo mi się podoba. Jest jasny, przestrzenny, w dodatku usytuowany bardzo blisko centrum, a to rzadkość wśród aquaparków w Polsce – dodaje Katarzyna Dulian, pływaczka wywodząca się z Raciborza, obecnie mieszkająca w Gdańsku. – Z Raciborzem jestem szczególnie związana, stąd pochodzę i tu mieszka moja cała rodzina. Z racji tego, że na co dzień godzę studia doktoranckie z pracą nie często bywam w moim rodzinnym mieście, dlatego tym bardziej miło mi, że mogę spędzić tutaj z wami roczek tak fajnego obiektu, jak H2Ostróg– zapewnia zawodniczka.

Dodatkową atrakcją urodzinową były bezpłatne zajęcia ruchowe zorganizowane przez Akademię Fitness, której filia mieści się właśnie w murach aquaparku. Zaczęto od Pilates Dance. Po godzinnym doładowaniu endorfinami przez dorosłych, odbyły się Fit Kids, zajęcia dla dzieci. – Roczek aquaparku przyciągnął wielu miłośników zdrowego trybu życia, co nas bardzo cieszy. Prowadzone dziś przez nas zajęcia również cieszyły się dużym zainteresowaniem, czego dowodem była pełna sala ćwiczących. Widzimy, że coraz więcej osób przywiązuje wagę do swojego wyglądu, samopoczucia i uczęszcza na zajęcia fitness, więc może warto pomyśleć, czy dzień 1 maja, który jest świętem pracy nie zrobić dodatkowo dniem sporu – mówi żartobliwie Marek Armatys, właściciel Akademii Fitness. Dodatkowo porad z zakresu rehabilitacji udzielał masażysta Gracjan Olaniszyn, którego gabinet mieści się również na terenie aquaparku.

W południe otwarto wystawę pokonkursową i wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pn. „Jak spędzasz czas w aquaparku H2Ostróg?”. Laureatami konkursu zostali: W kategorii I- III pierwsze miejsce zajęła Karolina Marcyanik, drugie Zosia Przybyła, a trzecie Laura Lazar. W kategorii IV- VI na pierwszym miejscu uplasowała się Aleksandra Krupa, na drugim Katarzyna Zarembik, na trzecim Wiktoria Skierska.

Równolegle w Akademii Fitness odbywały się zajęcia Deep Work. Natomiast o godz. 13.00 szkoła nurkowania NAUI z Rydułtów zaprosiła użytkowników do podwodnego zwiedzania basenu. – Wspaniała atrakcja, drugi raz mam okazję zanurkować. Bardzo mi się podoba i coraz bardziej zastanawiam się, czy nie zrobić licencji nurka – przyznaje Łukasz Mazur, który skorzystał z atrakcji. – Pierwszy raz uczestniczę w zajęciach z nurkowania i bardzo mi się podobają. Sprzęt wydawał się bardzo ciężki, ale w wodzie nie było tego czuć. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała okazję spróbować tego sportu – mówi Daria Janac. – Często bywam w aquaparku, ale nie miałam jeszcze okazji spróbować nurkowania. Dzisiaj po raz pierwszy założyłam profesjonalny sprzęt do nurkowania i bardzo mi się podobało– przyznaje z kolei 9-letnia Amelka.

Dwie godziny później odbyły się zajęcia w kajakach, które cieszyły ogromnym zainteresowaniem. – Zawsze chciałem spróbować powiosłować, dotąd nie miałem ku temu okazji, a kajakarstwo to bardzo przyjemny sport. W ogóle cały dzisiejszy dzień jest bardzo ciekawy. Jestem tu dziś z całą rodziną, aby wspólnie świętować roczek naszego ulubionego aquaparku – mówi z zadowoleniem pan Marek. Pierwszy raz mam okazję płynąć kajakiem. Już po pierwszych próbach wiosłowania mogę stanowczo powiedzieć, że to bardzo dobra rekreacja i wspaniała rozrywka dla całej rodziny– mówi Ryszard Fojcik, płynący kajakiem po basenie ze swoją córką Anią.

Od godzi 17.00 do 19.00 trwały gry i zabawy z upominkami. – Bardzo nam się podobają urodzinowe atrakcje aquaparku. Jesteśmy z Pszowa, lubimy dobrą zabawę i jak tylko usłyszeliśmy o dzisiejszym święcie zebraliśmy grupę znajomych i przyjechaliśmy się wspólnie pobawić – mówią wspólnie Marcin Szarowski i Kamil Krzyżak. Chłopaki startowali w wyścigach na ślizgaczach, gdzie Kamil zajął I miejsce. H2Ostróg chętnie odwiedza również 17-letni Andrzej, który chętnie brał udział we wszystkich wodnych konkursach. – Lubię zabawy w wodzie, dlatego chętnie uczestniczę w dzisiejszych grach i zabawach. W ogóle wszystkie atrakcje aquaparku bardzo mi się podobają, dlatego często tu zaglądam– mówi 17-letni Andrzej.

Urodzinowe atrakcje na pływalni zakończyły się dynamicznym aqua aerobikiem na stepach. Na podwórku obok aquaparku odbywał się piknik, na którym częstowano urodzinowym tortem w kształcie – oczywiście – basenu. Była też kiełbaska z grilla oraz ciepłe napoje.

Na urodzinowym przyjęciu H2Ostróg nie zabrakło również przedstawicieli lokalnej władzy. – Cieszę się, że mogę uczestniczyć w dzisiejszych, pierwszych urodzinach naszego aquaparku. Obiekt nie dość, że zarabia na siebie, to przyciąga coraz więcej użytkowników. Racibórz nie jest dużym miastem, dotąd posiadał dwa baseny, ale typowo sportowe. Jednak brakowało miejsca dla rozrywki. Teraz ma obiekt, który łączy w sobie jedno i drugie. Miejmy nadzieję, że kolejne lata będą również dobre jak te minione 12 miesięcy– powiedział Ryszard Winiarski, Starosta Powiatu Raciborskiego. – Ponad 300 tysięcy użytkowników w ciągu pierwszego roku odwiedziło nasz aquapark, to imponująca liczba. Obiekt zarabia na siebie, z miesiąca na miesiąc notuje wysoką frekwencje, ponadto dostarcza rozrywki nie tylko mieszkańcom Raciborza, ale i przyjezdnym. Odbywają się tu nauki pływania dla dzieci i od czasu do czasu zawody pływackie, czyli jednym słowem H2Ostróg spełnia wszystkie założone funkcje. Oczywiście nie poprzestaniemy na tym, dalej będzie się starali jeszcze bardziej uatrakcyjniać obiekt i przyciągnąć jak najwięcej osób – powiedział Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.

Rok temu, o tej porze, gdy hucznie otwieraliśmy aquapark, wiedzieliśmy, że obiekt jest potrzebny, jest potencjał wśród mieszkańców Raciborza i okolicznych miejscowości, ale nie mieliśmy gwarancji, że uda nam się ich tu przyciągnąć Dziś śmiało możemy powiedzieć, że budowa aquaparku była strzałem w „10”. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Zajęcia i atrakcje jakie tutaj organizowaliśmy spotkały się z miłym przyjęciem i przyciągały sporo zainteresowanych. Dzieci chętnie korzystały z lekcji pływania i zajęć animacyjnych, organizowanych w każdy weekend. Również zajęcia z nurkowanie i z kajakami były oblegane. Oczywiście stale chcemy się rozwijać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Mam nadzieję, że za rok, na drugich urodzinach obiektu spotkamy się w co najmniej tak licznym gronie jak dzisiaj. A przy okazji zachęcam do korzystania z naszych atrakcji przez cały rok – podsumował Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządzający aquaparkiem H2Ostróg.

Share.

About Author

Comments are closed.