Puchar Polski Masters w H2Ostróg

0

Blisko 170 najlepszych pływaków seniorów z kraju w najbliższy weekend, 24 i 25 października, powalczy o Puchar Polski Masters. Zawody odbywać się będą w raciborskim aquaparku H2Ostróg.

Zawody Pływackie o Puchar Polski Masters to cykl imprez odbywających się kilka razy do roku w różnych miejscach Polski. W październiku, a konkretnie w najbliższy weekend, takie zmagania zorganizowane zostaną w Raciborzu w aquaparku H2Ostróg. – Nasz obiekt posiada duży, ośmiotorowy basen sportowy, na którym śmiało mogą odbywać się zawody pływackie rangi ogólnopolskiej, dlatego szóste z kolei zawody Pucharu Polski Masters 2015 powierzono do organizacji Raciborzowi, a konkretnie naszemu aquaparkowi – mówi Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca H2Ostróg.

O puchar powalczy blisko 170 pływaków seniorów (powyżej 20 roku życia) z całego kraju. Oprócz zmagań w konkurencjach indywidualnych zawodnicy i zawodniczki wezmą udział w sztafecie wodnej. Zawody potrwają dwa dni. Podczas pływackich zmagać obiekt będzie nieczynny dla użytkowników.

W sobotę z H2Ostróg będzie można korzystać od godziny 6.00 do 12.00. Sprzedaż biletów wstępu na basen potrwa do godz. 11.00. Następnie od godz. 20.00 do 22.00. W niedzielę, natomiast z pływalni można będzie korzystać dopiero od godz. 14.00 do 22.00. W pozostałych godzinach odbywać się będą zawody. Rywalizację pływaków będzie można śledzić z trybun pływalni. Wstęp na widownię jest bezpłatny.
Organizatorami zawodów są: Urząd Miasta Racibórz, MKS-SMS „Victoria” w Raciborzu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Komitet Techniczny Pływania Masters PZP, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu.

Share.

About Author

Comments are closed.