Husaria zaczyna sparingi w Irlandii

0

Bokserzy RAFAKO Hussars Poland, którzy przebywają na zgrupowaniu w okolicach Dublina, rozpoczynają sparingi z irlandzkimi pięściarzami. Mniej intensywnie trenuje m.in. Wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (-75kg).

Zgrupowanie przebiega bez żadnych zakłóceń, mamy bardzo dobre warunki do pracy, ciszę i spokój. Pogoda jest brytyjska, czyli dość często pada deszcz, ale nam to nie przeszkadza. Przyjechaliśmy tutaj solidnie potrenować przed rozpoczynającym się w połowie stycznia sezonem w lidze World Series of Boxing – mówi jeden z trenerów Husarii Jerzy Baraniecki.

W gronie zawodników reprezentacji Polski (od kilku lat opartej na bokserach RAFAKO Hussars Poland), którzy trenują w Irlandii są Dawid Jagodziński (-49kg), Adrian Kowal (-56kg), Dawid Michelus (-75kg), Damian Kiwior (-69kg), Tomasz Jabłoński (-75kg) i Arkadiusz Szwedowicz (-81kg).

Dołączyli do nas pięściarze Irlandii i jutro rozpoczniemy serię sparingów. Lżej trenują Tomek Jabłoński, który niedawno miał laserowy zabieg oka oraz Arek Szwedowicz, narzekający na lewą rękę – powiedział Jerzy Baraniecki, którzy podobnie jak bokserzy Husarii chwali sobie współpracę z nowym szkoleniowcem w sztabie Ukraińcem Sergiejem Korczynskim.

Z powodu zabiegu rekonstrukcji dna oczodołu na zgrupowaniu nie ma Igora Jakubowskiego (-91kg). Problem z oczami miał też drugi z Wicemistrzów Europy Tomasz Jabłoński (-75kg).

W moim przypadku chodził o wzmacnianie siatkówki metodą laserową. Oczy muszą mieć czas na regenerację, dlatego muszę na razie lżej trenować. Ale o żadnym leniuchowaniu nie ma mowy, codziennie pracuję nad poprawianiem techniki, biegam i pływam – dodał Tomasz Jabłoński.

Do pierwszego meczu w lidze WSB z rywalami z Wenezueli pozostał już miesiąc. Wkrótce poinformujemy, gdzie odbędzie się spotkanie inauguracyjne występy Husarii w sezonie 2016.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland

Share.

About Author

Comments are closed.