Argentyńskie powroty Wicemistrzów Europy Jabłońskiego i Jakubowskiego

0

Po długiej podróży bokserzy i trenerzy RAFAKO Hussars Poland są już w Buenos Aires gdzie 13 lutego zmierzą się z Argentina Condors w kolejnym meczu ligi World Series of Boxing.

Świetną wiadomością dla polskich kibiców jest powrót na ring dwóch srebrnych medalistów zeszłorocznych Mistrzostw Europy – Tomasza Jabłońskiego (-75kg) i Igora Jakubowskiego (-91kg). Obaj ostatnie oficjalne walki toczyli jesienią – Tomek podczas Mistrzostw Świata w Doha, a Igor po zawodach w Katarze wystąpił jeszcze w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Obaj są liderami Husarii, obaj wiele razy zdobywali cenne punkty w meczach WSB, ale pytanie jak długa przerwa i sporo problemów zdrowotnych z ostatnich tygodni wpłynie na ich postawę w stolicy Argentyny. Do tego mecz odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego. Ich pojedynki, które będą kończyć mecz z Argentina Condors, rozpoczną się ok. g. 2:00. Transmisja w Polsacie Sport.

Zawsze ciężko mi się wraca po takich dłuższych przerwach. Na pewno już większe obciążenie psychiczne i pewność siebie w ringowych poczynaniach nie tak wysoka, jak wtedy gdy zostawałem Wicemistrzem Europy. Jeśli startuje co chwilę w jakimś turnieju czy meczu, jest mi trochę łatwiej. Postaram się wygrać w Argentynie i dobrze zacząć ten rok – powiedział Tomasz Jabłoński (SAKO Gdańsk).

W moim przypadku ta presja też jest odczuwalna, ale trzeba wiedzieć, że jestem dopiero 6 tygodni w treningu. Będę chciał zwyciężyć i pomóc w całej wygranej, ale to nie zawsze wychodzi – mówi Igor Jakubowski (Zagłębie Konin).

Przed nimi walki stoczą Dawid Jagodziński (-49kg) i dwaj debiutanci Adrian Kowal (-56kg) i Mateusz Kostecki (-64kg). W narożniku Biało-Czerwonych będą Jerzy Baraniecki i Siergiej Korczynski.

Presja towarzyszy naszym meczom, ale wiemy też, że są one formą przygotowań do najważniejszych zawodów roku – Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Tam mam być w życiowej formie, a wierzę, że polskich bokserów będzie jeszcze więcej w Brazylii – dodał Tomasz Jabłoński, który nie musi brać udziału w kwietniowych i majowych turniejach kwalifikacyjnych, więc zaraz po zakończeniu sezonu World Series of Boxing rozpocznie właściwe przygotowania do Igrzysk 2016.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland

Share.

About Author

Comments are closed.