Czy Husaria zrewanżuje się Russian Boxing Team?

0

O tym, przekonamy się już jutro, 12 marca o godz. 16:00 czasu polskiego w Moskwie. Trzy gwiazdy i dwóch mało znanych bokserów wystawiają trenerzy Russian Boxing Team. Z RAFAKO Hussars Poland wystąpi czterech Polaków w tym kapitan Tomasz Jabłoński oraz Włoch.
Rosjanie, którzy w tamtym sezonie WSB doszli do półfinału, w obecnych rozgrywkach są niepokonani – bilans 3-0. Husaria poniosła 4 porażki, w tym trzy minimalne po 2-3, za 1 punkt. W Moskwie Biało-Czerwonych czeka trudne zadanie, ale w przeszłości Polacy już wygrywali z Rosją, jak w historycznym, swoim pierwszym meczu w lidze.

W sobotę najciekawiej zapowiada się walka kapitana RAFAKO Hussars Poland Tomasza Jabłońskiego z Piotrem Chamukowem w wadze -75kg. Będzie to rewanż za finał zeszłorocznych Mistrzostw Europy w bułgarskim Samokowie, w którym Tomek Jabłoński przegrał 0-3, co oznaczało srebrny medal. Wielki sukces w postaci srebra wywalczył wówczas także Igor Jakubowski (-91kg).

Na moskiewskim ringu w kategorii -49kg Dawid Jagodziński spotka się z Wicemistrzem Europy z 2011 roku Belikiem Galanowem. Rosjaninowi niezbyt dobrze wiedzie się w lidze WSB, ale wystawiany jest na najlepszych rywali – w sezonie miał bilans walk 0-2, a we wcześniejszym 1-2.

Drugi pojedynek w barwach Husarii stoczy Włoch Riccardo D’Andrea (-56kg). Tym razem jego przeciwnikiem będzie aktualny Mistrz Rosji Władimir Nikitin. W 2013 roku wywalczył on Wicemistrzostwo Świata i brąz Mistrzostw Europy. Wtedy też w lidze WSB wygrał z Sylwestrem Kozłowskim. W 2015 roku nie przegrał żadnej walki w WSB.

Rywal Mateusza Kosteckiego (-64kg) Grigorii Lizunenko to Wicemistrz Rosji 2015 (brąz w 2014 roku), który w zeszłym sezonie ligowym wystąpił w meczu z Ukraine Otamans. Przegrał z Wołodymyrem Matwiczukiem.

20-letni debiutant w rozgrywkach WSB Islam Tekeev zmierzy się z Michałem Olasiem (-91kg). Wicemistrz Europy Igor Jakubowski wczoraj przegrał z Holendrem Royem Korvingiem 0-3 w ćwierćfinale turnieju w niemieckim Halle.

Składy na mecz Russian Boxing Team – RAFAKO Hussars Poland:
-49kg Belik Galanow – Dawid Jagodziński
-56kg Władimir Nikitin – Riccardo D’Andrea
-64kg Grigorii Lizunenko – Mateusz Kostecki
-75kg Piotr Chamukow – Tomasz Jabłoński
-91kg Islam Tekiew – Michał Olaś

Share.

About Author

Comments are closed.