Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

0

Już od pierwszych dni nauki uczniowie najmłodszych klas wszystkich raciborskich szkół podstawowych otrzymują porcję świeżych owoców i warzyw. Dodatkowo w każdej szkole do dyspozycji dzieci są kraniki z wodą, otrzymują również porcję mleka. Wszystko w ramach propagowania zdrowego odżywiania, które promowane jest hasłem „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.
W roku szkolnym 2015/2016 wśród uczniów najmłodszych klas realizowany jest projekt pn.„Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia.

Dzieci w klasach 1-3 kilka razy w miesiącu otrzymują na drugie śniadanie zdrową przekąskę. Na korytarzach, w łatwo dostępnych miejscach zamontowano kraniki z wodą pitną, a najmłodsi uczniowie mogą jeszcze napić się mleka. Ponadto każdego dnia w klasach pierwszych panie organizują wspólne drugie śniadania.

Propagowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych odbywa się na różne sposoby. W marcu, w ramach tego projektu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 wzięły udział w konkursie plastycznym, wykonując ilustrację do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, a uczniowie klasy III a przygotowali przedstawienie pt: „Dbaj o zdrowie”.

Kolejne zadanie w ramach projektu, to kukiełki wykonane z warzyw takich jak: ziemniaki, marchew, rzodkiewka, kapusta, brukselka, ogórek i wiele innych. Uczniowie stworzyli ciekawe postacie ludzi, zwierząt oraz ptaków. – Do pracy przystąpiły z ogromną ciekawością i dużym zapałem. Niezwykle pomysłowe prace naszych uczniów można podziwiać w internetowej galerii szkoły – mówi Danuta Skóra, dyrektor SP 18. Aby jeszcze lepiej wytłumaczyć najmłodszym, jak ważne jest właściwe odżywianie, w szkole zorganizowano spotkanie z dietetykiem.

Porcję zdrowia, w postaci owoców i warzyw otrzymują uczniowie w każdej z 10 raciborskich podstawówek przez 20 wybranych tygodni w roku szkolnym. W wielu z nich dodatkowo organizowane są zajęcia na temat odżywiania, tak aby od najmłodszych lat utrwalać dzieciom zdrowe nawyki.

Fot. SP 18

Share.

About Author

Comments are closed.