W Baku pięściarze Husarii powalczą o przepustkę do Rio

0

Ostatnie treningi i szlifowanie formy, bo już za parę dni pięściarze teamu RAFAKO Hussars Poland wylatują do Baku, gdzie od 14 do 26 czerwca odbywać się będzie turniej kwalifikacyjny do Rio de Janeiro. Polskę reprezentować będą: Igor Jakubowski, Mateusz Polski, Arkadiusz Szwedowicz, Adrian Kowal, Maciej Jóźwik i Daniel Adamiec.

Do Olimpiady w Rio de Janeiro 2016 coraz bliżej. Jak dotąd tylko jeden polski bokser otrzymał szansę startu w tym najważniejszym wydarzeniu sportowym. To Tomasz Jabłoński, kapitan teamu RAFAKO Hussars Poland, który wywalczył bilet do Rio na ringach World Series of Boxing (WSB). Obecnie Tomasz intensywnie trenuje aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Natomiast jego koledzy z drużyny dopiero staną przed szansą startu na Olimpiadzie. Sześciu Polaków, w składzie: Igor Jakubowski, Mateusz Polski, Arkadiusz Szwedowicz, Adrian Kowal, Maciej Jóźwik i Daniel Adamiec, już niebawem zawalczą o upragnioną przepustkę za Ocean.
Do turnieju kwalifikacyjnego do Rio przygotowuję się od 4 lat. Ostatnie miesiące są bardzo intensywne. Przez większość czasu jestem poza domem, na zgrupowaniach kadry narodowej, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas turniejów. Wiem, że łatwo nie będzie, bo kwalifikacji jest coraz miej, a zawodników do pokonania sporo – przyznaje pięściarz Mateusz Polski. W znakomitej formie i bojowym nastroju po przepustkę olimpijską wybiera się także Igor Jakubowski. Pięściarz wagi ciężkiej będzie miał twardy orzech do zgryzienia, bowiem w jego wadze jest jeszcze tylko jedna kwalifikacja do zdobycia. – Moje intensywne przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego powoli się kończą. Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z założeniami. Przede mną jeszcze szlifowanie szybkości. Powoli czuję głód walki, ale wiem, że w Baku muszę dać z siebie wszystko, bo to ostatni dzwonek, aby wystąpić na Olimpiadzie – mówi Igor Jakubowski.

Turnieje kwalifikacyjne w Baku odbywać się będą od 14 do 26 czerwca.

Share.

About Author

Comments are closed.