MMP: Husaria zyskała czterech Mistrzów Polski

0

Przez 5 dni w Człopie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie. Wśród blisko 140 zawodników byli również pięściarze teamu RAFAKO Hussars Poland. Czerech z siedmiu wywalczyło mistrzostwo kraju.

Młodziutki Adrian Kowal (56 kg), niezawodny Mateusz Polski (64 kg), powracający do formy Damian Kiwior (69 kg) i czarny koń tych zawodów Paweł Wierzbicki (91 kg) – to tegoroczni Mistrzowie Polski, wchodzący w skład drużyny sponsorowanej przez firmę RAFAKO.

W zawodach, o tytuł najlepszego młodzieżowego pięściarza kraju walczyli także: Dawid Jagodziński (52 kg), Arkadiusz Szwedowicz (81 kg). Mimo że początkowe walki mieli bardzo dobre, w finale musieli uznać wyższość swoich przeciwników zadowalając się srebrnym medalem. Ku zaskoczeniu, w finałowym pojedynku zabrakło Dawida Michelusa (64 kg). Pięściarz z Elbląga odpadł w ćwierćfinale.

24. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski odbywające się w Człopie koło Wałcza zakończyły się w sobotę, 10 września. W ringu rywalizowali zawodnicy w wieku od 19 do 23 lat. Jak zapewniają obserwatorzy zawodów, finały były interesującym widowiskiem, w którym można było zobaczyć kilka polskich „klasyków”, w których rywalizowali ze sobą kadrowicze.

Warto podkreślić, że tylko trzech z pięciu walczących w finałach mistrzów Polski do lat 23 z ub. roku obroniło swoje tytuły – Maciej Jóźwik (52 kg), Adrian Kowal(56 kg) i Mateusz Polski (64 kg).

Share.

About Author

Comments are closed.