RAFAKO S.A. wsparło koncert dobroczynny „Dyplomaci na Kresach”

0

RAFAKO S.A. wsparło pierwszą edycję koncertu dobroczynnego „Dyplomaci na Kresach” zorganizowanego przez rodzinę Belina Brzozowskich. Wydarzenie odbyło się 26 listopada 2016 w Dworze Brzozówka, w Tomicach k. Warszawy. Koncert inauguracyjny wykonany został przez Orkiestrę im. I. J. Paderewskiego z Gdańska oraz polskich młodych artystów. Środki zebrane w trakcie spotkania przekazane zostaną Fundacji Dla Polonii, kształcącej w Polsce młodzież ze Wschodu. 

W sobotę, 26 listopada, w malowniczym Dworze Brzozówka, w Tomicach k. Warszawy, który od dziesięcioleci jest siedzibą rodziny Belina Brzozowskich, odbył się niesamowity koncert dobroczynny „Dyplomaci na Kresach”. Inicjatorem tego szczytnego spotkania był Antoni Belina Brzozowski, który do współpracy zaprosił firmę RAFAKO S.A. Utwory wykonane zostały przez orkiestrę im. I. J. Paderewskiego z Gdańska pod dyrekcją Sabriny Stachel. Koncert prowadzili Sylwia Holeksa-Wilkowska oraz Gospodarz Dworu Brzozówka Antoni Belina-Brzozowski.

Jak wyjaśnił organizator wydarzenia, głównym przesłaniem jego pierwszej edycji było wsparcie młodych, uzdolnionych artystów. – Celem koncertów jest promowanie talentów młodych artystów, wykonawców zarówno wokalnych, jak i instrumentalnych, popularyzacja wysokiej kultury polskiej w środowisku dyplomatów, przedsiębiorców, polityków, ludzi kultury oraz pozyskanie środków finansowych na wspieranie wykształcenia młodych, utalentowanych osób z Polski i innych krajów – wyjaśnił Antoni Belina Brzozowski, prywatnie wielki miłośnik sztuki. – Pomysł ten stanowi kontynuację mojej dotychczasowej działalności w sferze kultury. W latach 1997-2000 zorganizowałem na terenie całej Polski ok. 150 koncertów patriotycznych z udziałem Zespołu Poleskie Sokoły z Żytomierza oraz Chóru Serafin z Równego na Ukrainie. W uznaniu tej działalności patriotycznej zostałem zaproszony do Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, posiadającego status niezależnego państwa, cieszącego się uznaniem w sferach dyplomacji międzynarodowej – dodał A. Belina Brzozowski. Środki zebrane w trakcie wydarzenia przekazane zostaną na rzecz Fundacji Dla Polonii, kształcącej w Polsce młodzież ze Wschodu.

Jednym ze sponsorów koncertu „Dyplomaci na Kresach” była firma RAFAKO S.A. – Niezmiernie się cieszę, że udało mi się zaprosić do pomocy raciborską Spółkę. Przyznam, że spotkałem się z bardzo miłym przyjęciem ze strony firmy. To bardzo ważne, aby angażować się w pomoc i oferować pomoc osobom uzdolnionym, co RAFAKO S.A. czyni od lat. Mam szczerą nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana – wyjaśnił na koniec Antoni Belina Brzozowski i dodał, że koncerty „Dyplomaci na Kresach” organizowane będą dwa razy w roku, w Dworze Brzozówka k. Warszawy. Wysoki poziom artystyczny wydarzeń zapewni stały zespół wykonawców pod kierunkiem doświadczonego artysty. Każdy z kolejnych koncertów również służyć będzie zebraniu funduszy wspierających kształcenie młodych i utalentowanych osób.

Share.

About Author

Comments are closed.