Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych z udziałem RAFAKO S.A.

0

Drużyna RAFAKO S.A. po raz kolejny wzięła udział w Turnieju Siatkarskim Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. VII edycja wydarzenia odbyła się w dniach 11-12 marca w Arenie RAFAKO i zgromadziła 15 drużyn. Raciborska Spółka uplasowała się na V miejscu.

Dobra zabawa, rywalizacja i iście sportowa atmosfera towarzyszyły VII już edycji Turnieju Siatkarskiego Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. W dniach 11-12 marca, w Arenie RAFAKO, 15 drużyn z największych zakładów pracy Raciborszczyzny oraz przedstawiciele instytucji i służb mundurowych walczyli o najwyższe trofeum. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Miasta Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, SGL CARBON Polska S.A. oraz Raciborskie Centrum Kultury.

Kapitan drużyny RAFAKO S.A., Dariusz Besz tak wspomina dwa dni rywalizacji: – Przyznać muszę, że poziom był bardzo wyrównany. Wszyscy jesteśmy amatorami, w związku z czym nie było między nami dramatycznych różnic. Przez dwa dni panowała świetna atmosfera i zdrowa rywalizacja. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tak pozytywnym wydarzeniu. Dodam także, że tego typu spotkania to dla nas, rafakowców i nie tylko możliwość do zintegrowania się – zaznaczył Dariusz Besz z RAFAKO S.A., które zdobyło V miejsce.

– Pierwszy mecz był zdecydowanie za wcześnie, bo o 9 rano. Mam wrażenie, że bardziej my go przegraliśmy niż przeciwnicy wygrali. Popełniliśmy mnóstwo błędów oraz oddaliśmy wiele punktów za darmo. Jednak w rezultacie zadowoleni jesteśmy z przebiegu zmagań – podsumował kapitan drużyny raciborskiej Spółki.

W trakcie tegorocznej edycji turnieju siatkarskiego, nie mogło zabraknąć organizatorów. – VII edycja turnieju za nami. Wystartowało 15 drużyn, które walczyły w czterech grupach. Przyznam, że z roku na rok poziom zmagań wzrasta. Zawodnicy są coraz lepsi, i bardziej zaangażowani. Coraz lepiej czują się na boisku. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wydarzenie zgromadzi jeszcze więcej zespołów, a zabawa będzie równie dobra, a może nawet lepsza – przyznaje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, jednego z organizatorów spotkania.

Urząd Miasta w Raciborzu wspiera turniej od pierwszej jego edycji. – W ten weekend mieliśmy przyjemność zaobserwować wspaniałe widowisko. Tegoroczna edycja turnieju była na bardzo wysokim poziomie. Wszystko to za sprawą świetnie rozwiniętej w Raciborzu amatorskiej ligi siatkówki. Należy zaznaczyć, że z roku na rok przybywa drużyn, co bardzo mnie cieszy. Sport to doskonały sposób na integrację między pracownikami. Potwierdzeniem tego jest bardzo udana, VII edycja turnieju – powiedział Wojciech Krzyżek, wiceprezydent Raciborza.

W trakcie dwudniowych zmagań, świetna zabawa toczyła się także poza boiskiem, bowiem dla kibiców przygotowano wiele atrakcji pozasportowych. Maskotki klubowe i Raciborek częstowały najmłodszych owocami i słodkościami. Natomiast animatorki z Raciborskiego Centrum Kultury przygotowały kreatywne zajęcia i wspólnie z wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich wystawiły teatrzyk. Kolejną atrakcję zapewnili uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którzy oferowali przybyłym masaże. Z kolei Akademia Fitness udzielała porad dot. zdrowego trybu życia, ćwiczeń i diety. Natomiast przedstawicielki raciborskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji dbały o nawodnienie

każdego uczestnika wydarzenia.
Klasyfikacja końcowa:
1. EKO-OKNA S.A.
2. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu
3. SGL CARBON
4. HENKEL
5. RAFAKO S.A.
6. Zakład Karny w Raciborzu
7. Urząd Miasta Racibórz
8. Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Share.

About Author

Comments are closed.