Ewa Bugdoł zainaugurowała sezon w Texasie

0

Mistrzyni Europy, sponsorowana przez RAFAKO S.A., Ewa Bugdoł rozpoczęła sezon triathlonowy. W niedzielę, 2 kwietnia, wielokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim wystartowała w The Memorial Hermann IRONMAN 70,3 w Galveston w Texasie. Triathlonistka uplasowała się na 11. miejscu z czasem 4:32:59.

Tylko w zeszłym roku, utytułowana zawodnicza WLKS Kmicic Częstochowa zdobyła 8. Mistrzostwo Polski w triathlonie na dystansie długim oraz zwyciężyła w niezwykle prestiżowych zmaganiach Enea Challenge Poznań, gdzie wywalczyła Mistrzostwo Europy w triathlonie długim. W rezultacie, sponsorowana przez RAFAKO S.A. triathlonistka uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie długim ITU. Rozpoczynając nowy sezon, w niedzielę, 2 kwietnia wystartowała w The Memorial Hermann IRONMAN 70,3 w Galveston, gdzie zdobyła 11. miejsce z czasem 4:32:59.

Ironman 70,3 w Teksasie odbył się pośród malowniczych terenów miasta Galveston, które z jednej strony otacza Zatoka Meksykańska. W trakcie zawodów, triathloniści zmierzyli się z wilgotną i duszną pogodą, porywistym wiatrem oraz samą trasą składającą się z 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu.

Jak wyznaje Ewa Bugdoł, udział w zawodach w Galveston potraktowała jako przygotowanie do kolejnych zmagań. – Start w Teksasie to jeden z elementów moich przygotowań do rozpoczęcia nowego sezonu. Każde zawody w Stanach Zjednoczonych są silnie obsadzone, bowiem zawodniczki prezentują bardzo wysoki poziom. Zmagania z takimi triathlonistkami to doskonały trening fizyczny a także psychiczny – wyznała Mistrzyni Europy, Ewa Bugdoł, która od końca zeszłego roku trenuje w Denver (USA).

Podobnie jak w roku poprzednim, także tym razem pogoda nie rozpieszczała zawodników. Oprócz ogromnej wilgoci, istniało zagrożenie nadejścia tornada i ogromnych burz. – Warunki były znacznie gorsze niż rok wcześniej. W Texasie panuje zupełnie inny klimat niż w Kolorado. Jest przede wszystkim wilgotno i duszno co nie ułatwia przemierzania trasy. Co więcej, ogromnie wiało i pojawiało się ryzyko, że zawody w ogóle się nie odbędą – przyznała sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka. – Mimo wysokich fal, pływając bez pianki udało mi się wyjść z wody na 4. miejscu. Trasa kolarska przebiegała wzdłuż wybrzeża. W pierwszą stronę pokonałam dystans bez problemów, natomiast w odcinku powrotnym było o wiele ciężej z powodu wiatru. Niestety cały rower wyszedł siłowo, co w biegu dało się we znaki, ponieważ nie mogłam utrzymać swojego tempa. Uważam, że mój sprawdzian w zawodach w Texasie był udany – dodała E. Bugdoł.

Od września br. triathlonistka planuje zdobywać punkty, niezbędne do zakwalifikowania się na organizowane na Hawajach Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2018 roku. Aby wystąpić w tych prestiżowych zmaganiach, i znaleźć się w gronie najlepszych 28 kobiet, Ewa Bugdoł musi zaliczyć kilka dobrych startów. Pierwszym ku temu krokiem, będzie udział, 23 września w Ironman Emilia Romagna we Włoszech. Nieco wcześniej natomiast, sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka, tradycyjnie już wystartuje na Enea Challenge Poznań, gdzie rok temu zdobyła Mistrzostwo Europy.

Share.

About Author

Comments are closed.