[social] [social_icon link="https://twitter.com/BiznesMediaPR" title="Twitter" type="twitter" /] [social_icon link="https://plus.google.com/u/0/112258390240164553541/posts" title="google" type="google" /] [social_icon link="https://www.facebook.com/BiznesMediaPR" title="Facebook" type="facebook" /] [/social]
O nas

BIZNESMEDIAPR

Szybki kontakt:

BIZNESMEDIAPR.pl
Grupa Adventure Media
47-400 Racibórz
ul. Stefana Batorego 7/2 III p.
tel. 32 724 28 84
tel./fax.: 32 417 01 70
e-mail: biuro@adventure.media.pl

Popularne posty

Raciborska Izba Gospodarcza przekazała pieniądze uzbierane podczas Gwiazdki Serc

0

W środę, 28 marca w Restauracji Raciborska odbyło się uroczyste rozdysponowanie środków zebranych podczas ostatniej edycji Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc. Suma pieniędzy z biletów oraz aukcji charytatywnej, to blisko 27 tys. zł, trafi do potrzebujących dzieci z powiatu raciborskiego.

W grudniu, ubiegłego roku odbył się XVII Koncert Charytatywny Gwiazdka Serc, dochód ze sprzedaży biletów- cegiełek w całości przekazano potrzebującym. Pulę zebranych środków powiększono o wpłaty z licytacji, jaką RIG prowadził na oficjalnym fanpage Gwiazdki Serc. Tym razem uzbierano 27 tys. zł. Z tej puli dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci niepełnosprawnych z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu otrzymało Raciborskie Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym. Z dotacji do ciepłych posiłków korzystają najuboższe dzieci z 4 raciborskich podstawówek.

Dofinansowanie wyjazdu na obóz sportowo – kondycyjny otrzymali również uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Ponadto 12 wychowanków szkół i przedszkoli z Raciborszczyzny i powiatów ościennych otrzymało środki na zabiegi rehabilitacyjne.

Z puli zebranych pieniędzy Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich otoczenia ,,SPEKTRUM” sfinansuje zakupu sprzętu terapeutycznego i pomoce dydaktyczne dla swoich podopiecznych. – Jesteśmy bardzo wdzięczni i szczęśliwi, że raciborscy przedsiębiorcy zrzeszeni w RIGu zauważyli nasze potrzeby i wspierają nas już trzeci rok z rzędu. Dzięki darowiznom z Gwiazdki Serc, do tej pory mogliśmy w części pokryć remont sali do terapii, zakupić sprzęt rehabilitacyjny, a w tym roku, z kolei pieniądze przeznaczymy na terapię naszych dzieci i podopiecznych. Z calego serca dziękuję w imieniu Stowarzyszenia „SPEKTRUM” za tak wspaniały gest – przyznaje ze wzruszeniem prezes Stowarzyszenia „SPEKTRUM” Katarzyna Maciejska.

Dzięki Gwiazdce Serc udało się równie ufundować stypendia dla 5 uczniów za dobre wyniki w nauce z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Stypendia otrzymało także 5 uczniów za dobre wyniki w nauce z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 ,,Mechanik”.

* * *
Autor tekstu: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

Share.

About Author

Comments are closed.