[social] [social_icon link="https://twitter.com/BiznesMediaPR" title="Twitter" type="twitter" /] [social_icon link="https://plus.google.com/u/0/112258390240164553541/posts" title="google" type="google" /] [social_icon link="https://www.facebook.com/BiznesMediaPR" title="Facebook" type="facebook" /] [/social]
O nas

BIZNESMEDIAPR

Szybki kontakt:

BIZNESMEDIAPR.pl
Grupa Adventure Media
47-400 Racibórz
ul. Stefana Batorego 7/2 III p.
tel. 32 724 28 84
tel./fax.: 32 417 01 70
e-mail: biuro@adventure.media.pl

Popularne posty

Filary Ziemi Raciborskiej rozdane

0

PKO BP, ELKO, BMP, „MADEX” Kazimierz Magdziński, Studio Sztuki Fryzjerskiej „Luiza”, Małgorzata Burek i MSA – to laureaci tegorocznej edycji „Filar Ziemi Raciborskiej”. Gala odbyła się po raz dziesiąty, a od sześciu lat przybrała charakter międzynarodowy. Jej głównym organizatorem jest niezmiennie Raciborska Izba Gospodarcza.

 W piątkowe popołudnie (28.09) w murach Domu Strzeleckiego RAFAKO odbyła się kolejna Gala „Filar Ziemi Raciborskiej”, na którą przybyli zarówno lokalni przedsiębiorcy, jak i z miejscowości ościennych. Jedni prowadzą niewielkie działalności, inni o globalnym zasięgu. Łączy ich jedno-  przywiązanie lub sympatia do ziemi raciborskiej.
– Uroczystość wręczenia Filarów Ziemi Raciborskiej już na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla Raciborza, co bardzo nas cieszy i jeszcze mocniej utwierdza w tym, co robimy. Nagroda doskonale obrazuje nasze intencje uhonorowania przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych, które w szczególny sposób przyczyniają się do gospodarczego i społecznego rozwoju Raciborszczyzny i są jej ostoją – przyznaje Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.
Do tej pory przyznano 62 statuetki. Laureatów wyłania 9-osobowa kapituła, w której zasiadają przedstawiciele Raciborskiej Izby Gospodarczej, Prezydenta Miasta Racibórz, Starosty Powiatu Raciborskiego, Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Okresni Hospodarskiej Komory Opava i reprezentanci laureatów z lat poprzednich.
Oceniając kandydatów, grono kieruje się m.in. wysoką jakością oferowanych przez nich wyrobów i usług, historią oraz perspektywami rozwoju firmy, jej dbałością o ochronę środowiska, a także wspieraniem inicjatyw lokalnych, kulturalnych i charytatywnych. Przy wyborze laureatów równie istotne są: działalność na rzecz promocji miasta i powiatu raciborskiego, współpraca z samorządem terytorialnym i współpraca transgraniczna.
W tym roku kapituła przyznała osiem nagród w kategoriach: „Firma”, „Rzemiosło”, „Działalność społeczna” i „Współpraca transgraniczna”.
W kategorii firm:
PKO BANK POLSKI
ZAKŁADY REMONTOWE ENERGETYKI „ELKO” SP. Z O.O.
BMP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA „MADEX” KAZIMIERZ MAGDZIŃSKI
Kategoria rzemiosło:
STUDIO SZTUKI FRYZJERSKIEJ „LUIZA“
Kategoria społeczna:
MAŁGORZATA BUREK
Kategoria firma czeska:
MSA a.s.
Nagroda specjalna:
MARIAN SZLAPAŃSKI
Tegorocznej gali towarzyszyła debata pt.: „Współpraca Uczelnia- Biznes- Samorząd stymulatorem rozwoju Raciborza”. Poprzedziło ją podpisanie porozumienia pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu a Urzędem Miasta Racibórz, co skutkowało utworzeniem Centrum Biznesu Innowacji i Nowoczesnych Technologii przy PWSZ.
– Celem działalności Centrum Biznesu i Nowych Technologii będzie efektywne udrożnienie wzajemnych relacji pomiędzy NAUKĄ, BIZNESEM, a MIASTEM. Ma za zadanie włączyć biznes w realizację zadań uczelni przy udziale Miasta. Tego typu działania mają wpływ na rozwój rynku pracy Raciborza. Misją centrum jest inicjowanie i nawiązywanie kontaktów biznesowych oraz zachęcanie do wyrażania opinii na temat rynku pracy, co pozwoli PWSZ w Raciborzu na dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb pracodawców, a tym samym do działań na styku BIZNES, MIASTO, UCZELNIA – wyjaśnia Tadeusz Ekiert.
Charakterystyka nagrodzonych firm
1. PKO Bank Polski – Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego należy do największych instytucji finansowych w Polsce. Klienci mogą korzystać z pełnej gamy nowoczesnych, komplementarnych rozwiązań finansowych: od produktów bankowych i maklerskich, poprzez specjalistyczne usługi finansowe w zakresie leasingu, faktoringu, funduszy inwestycyjnych, funduszy emerytalnych i ubezpieczeń na życie, po wsparcie firm w prowadzeniu ich działalności.
2. Zakłady Remontowe Energetyki ELKO Sp. z o.o. w Raciborzu zajmują się produkcją, modernizacją i usługami montażowymi w energetyce. Zakład produkcyjny wykonuje kotły parowe, wodne, części zamienne – szczególnie ciśnieniowe oraz urządzenia i instalacje towarzyszące.
3. BMP SP. zo.o. Sp.K. – jeden z liderów przemysłu spotkań i wydarzeń, organizator znanych i cenionych ogólnopolskich konferencji branżowych oraz wydawca magazynów i portali branżowych.
4. Madex Kazimierz Magdziński – rodzinna firma zajmująca się sprzedażą artykułów spożywczych oraz organizacją imprez okolicznościowych w swoim „Domu Przyjęć” przy ul. Ocickiej w Raciborzu.
5. Salon Sztuki Fryzjerskiej Luiza w Tworkowie – to firma z ponad 50-letnią, rodzinną tradycją. Historia jej sięga 1967 roku , kiedy to Luiza Dudek otworzyła mały zakład fryzjerski w Tworkowie. Salon specjalizuje się w stylizacjach damskich i męskich, fryzurach okolicznościowych, wykonuje makijaże oraz dbają o to, aby jakość wykonywanych usług była jak najwyższa, zgodna z trendami w modzie i życzeniami klientów, którzy są dla nich największą inspiracją.
6. Małgorzata Burek – nauczycielka z Brzezia, później dyrektor szkoły. W latach 1998-2002 z ramienia TMZR radny Rady Powiatu Raciborskiego. Od 2003 roku pełnomocnik Starosty Powiatu Raciborskiego do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn. Założycielka Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego.
7.MSA a.s. członek grupy Chelpipe. Jeden z czołowych producentów armatury przemysłowej zajmujący od ponad 100 lat silną pozycję na rynku światowym. MSA a.s. od dziesiątek lat działa na polskim rynku współpracując z wszystkimi kluczowymi klientami, takimi jak: OGP Gaz System, EuRoPol Gaz, PERN Płock, Orlen, Lotos, Alstom, PGNiG, Tauron i Rafako.

8. Nagroda specjalna: Marian Szlapański -Inicjator utworzenia PKO Banku w Raciborzu. W latach 1957-1978 zajmował stanowisko Dyrektora placówki w Raciborzu. Prezes Śląskiego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Raciborzu. 17 sierpnia 2018 r. otrzymał nominację na stopień kapitana.
* * *
Autor: Justyna Korzeniak
Zdjęcia: Magdalena Matusik
Share.

About Author

Comments are closed.