[social] [social_icon link="https://twitter.com/BiznesMediaPR" title="Twitter" type="twitter" /] [social_icon link="https://plus.google.com/u/0/112258390240164553541/posts" title="google" type="google" /] [social_icon link="https://www.facebook.com/BiznesMediaPR" title="Facebook" type="facebook" /] [/social]
O nas

BIZNESMEDIAPR

Szybki kontakt:

BIZNESMEDIAPR.pl
Grupa Adventure Media
47-400 Racibórz
ul. Stefana Batorego 7/2 III p.
tel. 32 724 28 84
tel./fax.: 32 417 01 70
e-mail: biuro@adventure.media.pl

Popularne posty

V RAFAKO Półmaraton Racibórz – utrudnienia w ruchu

0

Już w najbliższą niedzielę 1 września po raz piąty ulicami Raciborza pobiegną uczestnicy RAFAKO Półmaratonu Racibórz. Trasa biegu będzie miała 21,0975 km i będzie identyczna jak w roku ubiegłym. Kierowcy w tym dniu muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach.

Wzorem lat ubiegłych Organizatorzy zwracają się z prośbą o zrozumienie i przychylność w sprawie niedogodności, jakie wystąpią podczas organizowanego biegu. Poprzednie cztery edycje RAFAKO Półmaraton Racibórz zakończyły się sukcesem zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Przypomnijmy, Biuro Zawodów mieści się w Aquaparku H2Ostróg w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4.  Tutaj odbędzie się weryfikacja zawodników, wydawane będą pakiety oraz numery startowe. Start i meta ulokowane będą na stadionie miejskim, a cały teren Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie do dyspozycji zawodników oraz kibiców. 

Tegoroczna trasa bez zmian

W tym roku trasa biegu pozostaje bez zmian. Zawodnicy wystartują z bieżni stadionu miejskiego i pobiegną następującymi ulicami: Zamkową, Armii Krajowej, Odrzańską, Chopina, Gimnazjalną, Londzina, Różyckiego, Dąbrowskiego, Stalmacha, Boh. Westerplatte, Michejdy, Mariańska, Ocicką, Słowackiego, Miarki, Wojska Polskiego, Wileńską, Warszawską, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Wczasową, znów Warszawską, Pl. Konst. 3 Maja, Opawską, Nową, Mickiewicza, Szewską, Piwną, Basztową, Głowackiego, Kolejową, Sejmową, Drzymały, Podwale, Batorego, pl. Dominikański, Rynek, Chopina. W tym miejscu uczestnicy będą rozpoczynać drugą pętlę tą samą trasą. Końcówka biegu z ul. Kolejowej prowadzić będzie w ul. Piaskową i wałami wzdłuż rzeki Odry i wróci do ul. Zamkowej.

Zamknięte drogi

Aby wydarzenie mogło odbyć się bezpiecznie, konieczne są zmiany w ruchu drogowym – zamknięcie niektórych ulic oraz ustawienie niezbędnego sprzętu na starcie/mecie biegu a także wzdłuż całej trasy. Na wymienionych wyżej ulicach należy spodziewać się utrudnień oraz częściowego lub całkowitego zatrzymania ruchu w godzinach 9.30 do 13.00. Ścisły start, czyli ul. Zamkowa będzie wyłączona z ruchu w godzinach od 8.00 do 15.00. Sam półmaraton wystartuje o godz. 10.00. Za utrudnienia Organizatorzy przepraszają.

Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal, czyli ostatnią cześć projektu 4Biegi Racibórz. Wzorem poprzednich edycji imprezie towarzyszy akcent charytatywny. Wszyscy, którzy zechcą wspomóc małą Zosię mogą wziąć udział w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na niecałe 2 km Parkiem Zamkowym. Cała uzbierana kwota z zapisów przeznaczona zostanie na leczenie dziewczynki. Bieg charytatywny rozpocznie się o godz. 9.00.

Informacji na temat V RAFAKO Półmaratonu Racibórz zasięgnąć można pod tym adresem: http://www.4biegiraciborz.pl/rafako_polmaraton/kilka_slow_o_polmaratonie . Organizatorem  półmaratonu jest Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest RAFAKO S.A.

Share.

About Author

Comments are closed.