3 poranne nawyki ludzi sukcesu

3 poranne nawyki ludzi sukcesu

Niezależnie od tego, czy próbujesz rozpocząć nowy etap w swoim życiu, czy też próbujesz wrócić na właściwe tory po trudnym okresie, istnieje kilka sposobów, aby uczynić swoje poranki lepszymi. Ludzie sukcesu mają trzy bardzo ważne nawyki, które robią każdego ranka. Te nawyki pomogą Ci rozpocząć dzień od prawej strony i utrzymają Cię skupionym i pozytywnym.

Zrób łóżko

Posiadanie udanej porannej rutyny może być kluczem do osiągnięcia swoich marzeń. Posiadanie dobrze zdefiniowanej rutyny pozwoli Ci zaangażować się w otaczający Cię świat i uzyskać jak najwięcej z nadchodzącego dnia. Pomoże Ci również przetrwać stresy związane z sytuacjami zewnętrznymi.

Większość ludzi sukcesu ma kilka kluczowych rzeczy wspólnych, a jedną z nich jest udana poranna rutyna. Udane poranki mają wiele wspólnego z wstawaniem z łóżka. Powinieneś zrobić swoje łóżko zanim wstaniesz z łóżka.

Mądrze jest też zdobyć trochę ćwiczeń przed rozpoczęciem dnia. Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc poprawić Twoje samopoczucie i funkcje poznawcze. Powinieneś dążyć do uzyskania co najmniej 75 do 150 minut ćwiczeń tygodniowo – cytat ten jest zasługą autora strony .

Na przykład Sundar Pichai z firmy Google zaczyna dzień od skromnego śniadania i filiżanki herbaty. Lubi też czytać gazety przed wyjściem do pracy.

Inną budzącą respekt rzeczą w udanych porankach jest to, że zaczynają się one przed wschodem słońca. To daje dodatkową godzinę lub tak, aby skupić się na pracy twórczej lub spędzić trochę czasu jakości z rodziną. Ten czas może być bardzo ważny dla wielu liderów, ponieważ pomaga zdystresować się po poprzednim dniu.

Podczas gdy większość ludzi sukcesu ma podobną poranną rutynę, robią to w różny sposób. Niektórzy lubią wstawać wcześnie, podczas gdy inni lubią zaczynać dzień później. Jednak najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest rozpoczęcie dnia zgodnie z zegarem swojego ciała. Jeśli tego nie zrobisz, możesz skończyć z wypaleniem.

Ponadto większość ludzi sukcesu ma zdrową dawkę humoru. Shonda Rhimes, producentka „Grey’s Anatomy”, budzi się godzinę przed swoimi dziećmi. W tym czasie pisze w swoim dzienniku i wpatruje się w okno. Dzieli się też ze swoimi dziećmi kilkoma pozytywnymi przesłaniami.

Posiadanie udanej porannej rutyny może być trudne, ale jest warte wysiłku. Jeśli zmagasz się z tym zadaniem, wybierz jedną czynność, na której się skupisz i zobacz, jak to działa.

Ćwiczenia

Niezależnie od tego, czy jesteś mamą w domu, czy pełnoetatowym profesjonalistą, istnieją trzy poranne nawyki, które ludzie sukcesu stosują każdego dnia. Te nawyki pomogą Ci poczuć się bardziej energicznie i produktywnie w ciągu dnia.

Tim Cook, dyrektor generalny Apple, budzi się przed 6:00 rano i ćwiczy. Mówi, że to pomaga mu utrzymać stres na dystans.

Z samego rana sprawdza też swoją pocztę. Mówi, że to wyznacza jego rytm okołodobowy. Jest to ważne, ponieważ pomaga w jakości snu.

Tony Robbins nazywa swoją poranną rutynę „primingiem” i mówi, że pomaga mu to ustawić nastrój na cały dzień. Pomaga mu to również w ustaleniu celów na dany dzień. Każdego ranka poświęca około dziesięciu minut na wizualizację swoich celów.

Codzienne ćwiczenia są ważne dla sprawności fizycznej i umysłowej. Pomaga uwalniać dopaminę, neuroprzekaźnik, który sprzyja koncentracji uwagi i pomaga zwiększyć funkcje poznawcze. Pomaga również chronić przed spadkiem poznawczym. Uniwersytet w Bristolu przeprowadził badanie, które wykazało, że ludzie, którzy ćwiczyli codziennie, mieli wyższy poziom energii i bardziej pozytywne spojrzenie niż ci, którzy nie.

Poświęcenie chwili rano na medytację pomoże Ci zwiększyć samoświadomość, zredukować stres i zwiększyć regulację poznawczą. Pomoże Ci również zarządzać niepokojem i zwiększyć kreatywność.

Czytanie to kolejny popularny poranny nawyk wśród ludzi sukcesu. Czytanie może poprawić pamięć i pomóc Ci wyznaczyć cele w Twoim życiu. Wielu ludzi sukcesu czyta rano książki podnoszące na duchu. Te książki mogą pomóc im znaleźć inspirację do osiągnięcia swoich celów.

Tworzenie listy rzeczy do zrobienia również może być porannym nawykiem ludzi sukcesu. Listy rzeczy do zrobienia mogą pomóc Ci się skupić i uniknąć prokrastynacji. Lista rzeczy do zrobienia może również pomóc Ci w osiągnięciu mniejszych celów.

Niektórzy ludzie sukcesu, tacy jak Sundar Pichai, lubią mieć spokojny początek dnia. Lubi pić herbatę przed pracą i lubi myśleć o szerszym obrazie.

Jest wielu ludzi sukcesu, którzy wstają wcześnie i ćwiczą. To pomaga im poczuć się lepiej ze sobą i przygotowuje ich do dnia.

Pomyśl o trzech rzeczach, za które jesteś wdzięczny

Rozpoczęcie dnia od pomyślenia o trzech rzeczach, za które jesteś wdzięczny, może być świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia. To ćwiczenie może dać Ci zastrzyk energii i sprawić, że będziesz bardziej świadoma tego, co dzieje się wokół Ciebie.

Najlepszym sposobem na to jest spisanie listy trzech rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Może to być w notatniku lub na kartce papieru. Lista może być tak długa lub krótka, jak chcesz, ale dobrze jest mieć ją w pobliżu.

Innym świetnym pomysłem jest napisanie odręcznego listu wdzięczności do przyjaciela. To może być tak proste, jak pozwalając im wiedzieć, że jesteś wdzięczny za ich przyjaźń, lub można przejść wszystko i powiedzieć im o wszystkich powodów jesteś wdzięczny za nich.

Innym dobrym pomysłem jest zrobienie kwiatu wdzięczności. Aby zrobić kwiat wdzięczności, po prostu napisz kilka rzeczy, za które jesteś wdzięczny na płatkach. Następnie sklej je taśmą lub klejem w centrum. Możesz następnie przykleić powstały w ten sposób kwiat do drzwi swojej sypialni lub lodówki.

Najlepszą rzeczą w liście wdzięczności jest to, że pomaga Ci znaleźć więcej rzeczy, za które możesz być wdzięczny. To może sprawić, że poczujesz się mniej zestresowany i bardziej optymistycznie nastawiony do nadchodzącego dnia.

Najważniejszym krokiem jest zacząć. Może to być tak proste, jak zapisanie kilku rzeczy na skrawkach papieru lub tak skomplikowane, jak wypełnienie słoika. Kiedy już to zrobisz, będziesz zdumiony tym, za jak wiele możesz być wdzięczny.

Najważniejszą częścią jest pamiętanie o praktykowaniu wdzięczności. Można to zrobić jako część codziennej rutyny lub poświęcając konkretny czas w ciągu dnia na zapisanie trzech rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Praktykowanie wdzięczności sprawi, że poczujesz się bardziej pozytywnie i przeważysz nad swoim „woe-is-me”.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że praktyka wdzięczności poprawi twoje życie na wiele sposobów. Im więcej będziesz praktykował, tym bardziej będziesz doceniał małe rzeczy.

Prowadź dziennik

Stworzenie porannej rutyny może być świetnym sposobem na zwiększenie produktywności. W rzeczywistości może to poprawić Twoje życie i dać Ci motywację, której potrzebujesz, aby uzyskać jak najwięcej z dnia. Oto trzy poranne nawyki, które ludzie sukcesu stosują, aby rozpocząć dzień od właściwej stopy.

Ludzie sukcesu wiedzą, że muszą się dobrze wyspać. Wiedzą również, że ćwiczenia pomogą im obudzić ciało i zwiększyć przepływ krwi. Usunie również produkty odpadowe z ich ciała.

Ludzie sukcesu mają jasną wizję swojej przyszłości. Wiedzą, jakie są ich cele i wyznaczają je już w momencie, gdy wstają z łóżka. Wiedzą też, że dzięki temu będą mieli więcej energii w ciągu dnia. Wiedzą również, że powinni poświęcić czas na skupienie się na swoich osobistych priorytetach. Priorytety te stawiają na pierwszym miejscu przed pracą.

Pozostałe trzy poranne nawyki ludzi sukcesu to pisanie dziennika, czytanie i aktywność fizyczna. Dziennikarstwo pomaga Ci sprecyzować swoje myśli i przelać je na papier. Może również pomóc w ustaleniu priorytetów zadań i uporządkowaniu pomysłów.

Czytanie pomaga Twojemu mózgowi wypełnić się wiedzą i inspirującymi słowami. Ludzie sukcesu słuchają również motywujących anegdot i cytatów, aby zwiększyć swoją energię. Podjęcie aktywności fizycznej rano również zwiększy przepływ krwi i tlenu do mózgu. Pomaga to zwiększyć produktywność i zmniejszyć stres.

Ludzie sukcesu wiedzą, że ich poranna rutyna pomoże im być bardziej produktywnymi w ciągu dnia. Mogą również zmniejszyć swój poziom stresu i stać się bardziej elastyczni. Mogą również poprawić swoją pewność siebie, zmniejszyć frustrację i szybciej osiągać swoje cele. Trzy poranne nawyki ludzi sukcesu mogą być stosowane przez każdego, kto chce poprawić swoje życie. Mogą one pomóc w osiąganiu celów i osiągnięciu pełnego potencjału.

Wypracowanie porannej rutyny to świetny sposób na dobre rozpoczęcie dnia. Może również pomóc Ci osiągnąć swój pełny potencjał i osiągnąć wolność finansową. Może poprawić Twoją pewność siebie i elastyczność, a także zmniejszyć frustrację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę