3 wskazówki dotyczące sztuki odpoczynku

3 wskazówki dotyczące sztuki odpoczynku

Poświęcenie czasu na odpoczynek jest istotną częścią bycia zdrowym. Kiedy poświęcasz czas na odpoczynek, nie tylko regenerujesz swoje ciało, ale także pozwalasz sobie na doładowanie umysłu. Możesz to zrobić wybierając czynności, które pozwolą Twojemu umysłowi wędrować.

Wybieranie czynności, które pozwolą twojemu umysłowi wędrować

Wybieranie czynności, które pozwolą twojemu umysłowi wędrować podczas odpoczynku, może brzmieć jak ćwiczenie na próżno, ale może sprawić, że będziesz szczęśliwszy. W pewnym badaniu naukowcy zmierzyli czas, jaki ludzie spędzili myśląc o czymś innym. Odkryli, że 46,9 procent godzin czuwania ludzi spędza się na myśleniu o czymś innym niż to, co robią. To dużo czasu i może to być powód, dla którego nie jesteś tak szczęśliwy, jak mógłbyś być.

W badaniu stwierdzono, że najważniejszym zadaniem było wybranie zajęć, które pozwoliły twojemu umysłowi błądzić. Na szczęście istnieje wiele mało wymagających czynności do wyboru, takich jak czytanie książki, drzemka czy zabawa z psem. Najlepszym czasem na wybór tych czynności jest czas, kiedy masz trochę wolnego czasu w rękach. Możesz też robić to po skończeniu jakiegoś zadania, ale będziesz miał mniejsze szanse na dobry sen.

Nie czuj się winny, że poświęcasz czas na odpoczynek

Poświęcanie czasu na odpoczynek jest ważne – słowa te są produktem ekspertów strony parisbeauty.pl. Jest to niezbędny element zdrowia fizycznego, kreatywności i produktywności. Kiedy nie odpoczywamy, jesteśmy bardziej drażliwi i podatni na choroby. Jednak wielu ludzi niechętnie poświęca czas na odpoczynek, ponieważ czują się winni. Nawet gdy są w domu, często kusi ich, by pracować zamiast odpoczywać. Odpoczynek może być trudny, zwłaszcza jeśli masz rodzinę, o którą musisz zadbać.

Ludzie, którzy żyją w hiperproduktywnym społeczeństwie, są często pod presją, by produkować i odnosić sukcesy. Oprócz tej presji żyjemy w czasach, w których mówi się nam, że „czas to pieniądz”. Może to być prawda, ale nie jest to niewinne. Może stać się kompulsywnym zachowaniem, co prowadzi do dalszego stresu i nieszczęścia. Ponadto, jeśli jesteś pod dużą presją w pracy, możesz czuć się winny, że bierzesz czas wolny na odpoczynek. Możesz nawet odczuwać presję ze strony członków rodziny lub przyjaciół, którzy proszą Cię o wzięcie dnia wolnego, aby pracować nad projektem lub uczestniczyć w spotkaniu.

Poczucie winy nie jest zdrowym sposobem myślenia o braniu czasu na odpoczynek. Jest ciężarem, który może utrudniać odpoczynek. Jeśli zmagasz się z poczuciem winy, spróbuj nauczyć się, jak odpoczywać bez poczucia winy. Możesz to zrobić, tworząc granice dla siebie w pracy. Niezależnie od tego, czy jest to ustalony dzień lub ustalona pora dnia na przerwę, czy po prostu poprzez powiadomienie pracodawcy lub rodziny. Należy również unikać przerw w pracy, kiedy poświęcamy czas na odpoczynek. Może to być tak proste, jak wyłączenie komputera, telefonu i dzwonka do drzwi, lub tak skomplikowane, jak podjęcie decyzji, których czynności unikać, a którym nadać priorytet.

Poświęcenie czasu na odpoczynek jest istotną częścią twojego życia, ale nie powinieneś czuć się winny z tego powodu. Musisz wyznaczyć granice i być dobrym przykładem w pracy. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoja praca wymaga, abyś był w biurze przez cały czas. Możesz nie być w stanie opuścić biura przez cały dzień, ale możesz pracować z kuchennego stołu rodziców. Możesz nawet spróbować medytacji lub innych czynności związanych z odpoczynkiem. Możesz również znaleźć sposoby na odpoczynek, gdy jesteś w domu.

Jeśli trudno Ci odpoczywać bez poczucia winy, możesz rozważyć medytację, kontakt z naturą lub wykonywanie jakiejś aktywności, która Cię relaksuje. Ponadto powinieneś wyznaczyć sobie konkretne dni na odpoczynek w każdym miesiącu lub roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę