[social] [social_icon link="https://twitter.com/BiznesMediaPR" title="Twitter" type="twitter" /] [social_icon link="https://plus.google.com/u/0/112258390240164553541/posts" title="google" type="google" /] [social_icon link="https://www.facebook.com/BiznesMediaPR" title="Facebook" type="facebook" /] [/social]

EKO-OKNA na Festiwalu Perspektyw

0

Firma EKO-OKNA S.A. po raz drugi uczestniczyła w Festiwalu Perspektyw. Wydarzenie odbyło się 15 listopada w Arenie RAFAKO, gdzie zgromadziło blisko 1200 młodzieży zainteresowanej kształceniem się w zawodach odpowiadających potrzebom współczesnego rynku pracy.

Festiwal Perspektyw to przedsięwzięcie inicjujące II edycję realizowanego przez Wydawnictwo Nowiny Sp. z.o.o projektu Czas na Zawodowców. Celem wydarzenia jest zainteresowanie uczniów szkół gimnazjalnych kształceniem w kierunkach, po których najłatwiej znaleźć pracę. W projekcie wzięły udział nie tylko szkoły techniczne z powiatu raciborskiego, ale także najwięksi pracodawcy w regionie, w tym firma EKO-OKNA S.A. z Kornic. – W projekcie Czas na Zawodowców, w ramach Festiwalu Perspektyw, nasza firma uczestniczy po raz drugi. Jest to doskonała okazja, żeby poznać młodych ludzi, a przy okazji pokazać im jakie kierunki kształcenia są potrzebne na obecnym rynku pracy. Chcemy, żeby np. zwrócili uwagę na naukę języków obcych, dzięki którym mogą znaleźć zatrudnienie w działach sprzedaży naszej firmy, naukę na kierunkach logistycznych, po których możemy zaoferować pracę w dziale transportu, czy też naukę na kierunkach ściśle związanych z produkcją, czyli np. ślusarze, stolarze – wyjaśniała Barbara Frankowicz, kierownik działu Personalnego w firmie EKO-OKNA S.A.

Czym zajmują się EKO-OKNA, jak wygląda praca w Spółce z Kornic, zainteresowanym opowiadali sami pracownicy. – Od 5 lat pracuję w EKO-OKNACH w dziale handlowym. Jestem opiekunem klienta holenderskiego. Przez większość życia wychowywałam się w Holandii, dlatego praca w Kornicach była dla mnie idealnym rozwiązaniem. Mam tutaj bezpośredni kontakt z językiem, którym posługiwałam się przez większość życia, ponadto możliwość rozwoju zawodowego i całkiem dobre zarobki. W przedsiębiorstwie panuje świetna atmosfera, z przyjemnością przychodzi się do pracy – przekonywała młodych ludzi Danuta Organiściak, pracownik Działu Handlowego w firmie EKO-OKNA S.A. Miło i sympatycznie o swojej pracy wypowiadała się także Krystyna Piszczek, która pracuje na produkcji. Mimo że wielu osobom wydawać by się mogło, że jest to typowo męskie zajęcie, panie też doskonale się tam odnalazły. – Pracę w EKO-OKNACH szczerze polecam wszystkim, którzy nie lubią spędzać 8 godzin za biurkiem. Pracuję przy produkcji moskitier i rolet. Praca nie jest monotonna, ani ciężka. Firma oferuje stabilne zatrudnienie, przyjazne warunki pracy i dodatkowe świadczenia – przekonywała Krystyna Piszczek, pracownik działu Moskitier i Rolet w firmie EKO-OKNA S.A.

EKO-OKNA to nie tylko przedsiębiorstwo produkcyjne i handlowe, ale również firma transportowa. Odwiedzający festiwal mogli przekonać się jak w kornickiej Spółce pracują kierowcy samochodów ciężarowych. – W EKO-OKNACH pracuję już trzy lata. Okna rozwożę po całej Europie. Praca jest bardzo ciekawa. Samochody, jakimi rozwozimy zamówienia są nowoczesne, wyposażone w wózki widłowe, które ułatwiają nam rozładunek. Firma dba o nas, bo oprócz regularnej pensji, oferuje dodatkowe świadczenia oraz premie, a przede wszystkim umowę o pracę, o co w dzisiejszych czasach coraz trudniej – zapewnia Krzysztof Kotala, kierowca ciężarówki w firmie EKO-OKNA S.A.

Zadowolone z prężnego rozwoju firmy są także władze Pietrowic Wielkich, o czym dumnie mówili podczas Festiwalu. – Mimo że jesteśmy gminą typowo rolniczą, mamy świadomość, że nie wszyscy mieszkańcy znajdą pracę w tym sektorze. Dlatego utworzenie EKO-OKIEN w Kornicach było strzałem w dziesiątkę. Dzięki tak prężnemu rozwojowi zatrudnienie znajdą nie tylko pobliscy mieszkańcy, ale też z gmin i powiatów ościennych. Od długiego czasu czujemy pewien niedosyt, bo masę osób nadal pracuje za granicą, a chcielibyśmy, aby wrócili do kraju i tu podjęli pracę. Wszystko zmierza do tego, że tą właściwą firmą, która może im zagwarantować pewne zatrudnienie z godziwym wynagrodzeniem są właśnie EKO-OKNA – podkreślał Andrzej Wawrzynek, wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Zainteresowanie stoiskiem EKO-OKIEN było bardzo duże. Młodzi ludzie pytali przede wszystkim o to, jaki kierunek kształcenia powinni wybrać, aby w przyszłości móc znaleźć pracę w Spółce z Kornic. Byli również tacy, którzy do stoiska przychodzili ze swoim CV, pytając o możliwość zatrudnienia. Blisko 5 godzinny Festiwal odwiedziło tysiące młodych ludzi, którzy niebawem rozpoczną własną ścieżkę zawodową.

Share.

About Author

Comments are closed.