EKO-OKNA S.A. podnoszą kompetencje kierowników i brygadzistów – firma realizuje projekt Akademia Menadżera

– Dążymy do tego, żeby kierownicy i brygadziści jak najswobodniej, i jak najczęściej korzystali z umiejętności, które są w ich zasięgu ręki – powiedział Sebastian Przewosnik, Dyrektor ds. Produkcji w EKO-OKNA S.A. Obecnie w firmie realizowany jest projekt Akademia Menadżera, prowadzony przez firmę Altkom Akademia. Do kwietnia br. kierownicy i brygadziści, w ramach projektu szkoleniowego, pogłębią swoją wiedzę m.in. na temat zarządzania zespołem produkcyjnym, komunikacji z nim oraz budowania autorytetu.

Obchodząca w tym roku 20-lecie działalności firma EKO-OKNA S.A. od początku istnienia stawia na ciągły rozwój, realizację nowych celów oraz pozyskiwanie coraz to nowych klientów i rynków. By firma działała bez zarzutu, a zamówienia gotowe były na czas wymagana jest m.in. współpraca i bardzo dobra komunikacja między kierownikami/brygadzistami a pracownikami produkcyjnymi. Dlatego też, by podnieść kwalifikacje osób na stanowiskach kierowniczych spółka rozpoczęła trzymiesięczny projekt szkoleniowy dedykowany właśnie nim.

Akademia Menadżera to duży projekt szkoleniowy, który potrwa do kwietnia br. W jego trakcie, trenerki firmy Altkom Akademia pokażą kierownikom i brygadzistom jak efektywnie zarządzać i porozumiewać się z zespołem oraz jak zbudować własny autorytet. Program prowadzony będzie dwiema ścieżkami. Pierwsza obejmuje zajęcia w których udział biorą zarówno kierownicy, jak i brygadziści. Kolejna prowadzona będzie dla każdej z tych grup indywidualnie.

Jak zaznacza Małgorzata Świerkosz – Hołysz jedna z trenerek firmy Altkom Akademia, aby zakład działał na 100 proc. muszą panować bardzo dobre relacje między pracownikami, a szefami. – Obecnie mamy rynek pracownika, a nie pracodawcy. W rezultacie, rolą każdej organizacji jest, aby kandydatów zrekrutować, a następnie utrzymać ich, już jako pracowników. Firma EKO-OKNA S.A rozwija się w bardzo szybkim tempie, czego rezultatem jest zwiększanie liczby osób zatrudnionych. Nasza Akademia ma na celu pokazać menadżerom jakie narzędzia mogą zastosować żeby wpłynąć na swoich podwładnych, czyli budować w nich świadomość, rozwijać kompetencje stricte pracownicze, ale także zaangażowanie względem zakładu. Wszystko po to, by chcieli zostać w firmie oraz by wiedzieli, że przedsiębiorstwo może zbudować im ciekawą ścieżkę kariery zawodowej – wyjaśniła Małgorzata Świerkosz Hołysz, trenerka firmy Altkom Akademia.

– Już po pierwszych zajęciach widzimy, że osoby na stanowiskach kierowniczych w firmie posiadają niezbędne kompetencje do sprawowania swojej funkcji. My natomiast jako trenerki, w ramach szkolenia będziemy ich wiedzę na temat zarządzania pracownikami pogłębiać. Korzyść z tego typu przedsięwzięć jest podwójna. Chcemy, aby szefowie pracowali jeszcze lepiej i wykorzystywali swój autorytet oraz by rozwijali swoje umiejętności. Ich kompetencje się podnoszą co wpływa na działanie całego przedsiębiorstwa – dodała Małgorzata Świerkosz – Hołysz.

EKO-OKNA S.A. od lat oferują swoim pracownikom bogaty pakiet szkoleń dających możliwość rozwoju. – Mamy świadomość, że aby sprostać wymaganiom klientów, działanie firmy musi odbywać się na najwyższym poziomie. Niezbędne w tym wypadku jest zwiększanie umiejętności naszych pracowników. Kursy i szkolenia to niektóre działania rozwojowe, jakie proponujemy osobom u nas zatrudnionym. Chcemy być coraz lepsi w tym co robimy, dlatego też zdecydowaliśmy się na Akademię Menadżera. Dążymy do tego, żeby kierownicy i brygadziści jak najswobodniej, i jak najczęściej korzystali ze swoich umiejętności dotyczących zarządzania pracownikami produkcyjnymi. Od tego zależy płynność pracy całego przedsiębiorstwa. Mamy coraz więcej klientów, a co za tym idzie większą liczbę zamówień. W związku z czym nie możemy pozwalać sobie na opóźnienia. Zwiększanie umiejętności naszych pracowników to jeden z naszych celów, który staramy się regularnie wprowadzać w życie – podsumował na koniec Sebastian Przewosnik, Dyrektor ds. Produkcji w EKO-OKNA S.A.

Autor tekstu: MAGDALENA MATUSIK / Adventure Media
Autor zdjęcia: MAGDALENA MATUSIK / Adventure Media