Inspiracje od marki Chapel Parket

0

Powstają z europejskiego drewna dębowego, są heblowane i dostępne w ponad 50 odcieniach. Tworzy się je na indywidualne zamówienie, więc to inwestor decyduje o wszystkich cechach produktu. Podłogi Chapel Parket, bo o nich mowa, są dostępne na polskim rynku od niemal 20 lat i wciąż inspirują miłośników pięknych wnętrz.

 

Podłogi sygnowane marką Chapel Parket powstają na zamówienie – to kupujący wybiera selekcję materiału, wymiar i rodzaj elementu (deskę, klepkę i kaseton), a także kolor, czy rodzaj wykończenia drewna. W praktyce oznacza to zatem, że właśnie inwestor decyduje o ostatecznym wyglądzie produktu.
Oferta marki Chapel Parket jest niezwykle rozbudowana, a liczba dostępnych możliwości jeszcze wzrosła po wprowadzeniu na rynek 15 nowych barw. Kolory są trwałe, gdyż drewno jest barwione w masie. Odcień podłóg to efekt stosowania odpowiednio dobranych metod obróbki drewna i substancji, których działaniu poddawany jest szlachetny surowiec.
Jeśli uwzględnimy wszystkie dostępne kolekcje i wymiary, rodzaje elementów, a także odcienie i możliwości oferowane przez producenta (takie jak postarzanie, czy wykonywanie mikrofazy) liczba pozycji w asortymencie będzie przekraczała 60 tysięcy. Inwestorzy mają więc ogromną paletę „opcji” do wyboru.

Istotne jest, że szacunki te obejmują wyłącznie propozycje ze standardowego cennika. W oparciu o niego można stworzyć kolejne rozwiązania (takie jak kasetony w dwóch odcieniach, czy zupełnie nowy wzór kasetonu). Wówczas liczba rozwiązań jest jeszcze większa! Ponadstandardowe rozwiązania są realizowane jeśli tylko pozwalają na to możliwości techniczne producenta.
Tak bogaty wybór pozwala stworzyć podłogę odpowiadającą wszystkim potrzebom zamawiającego i zrealizować jego wizję idealnego produktu. Nie trzeba „ograniczać się” ofertą, ale z dostępnych opcji skomponować podłogę spełniającą wszystkie wymogi danego wnętrza.

Liczba opcji powoduje, że podłogi Chapel Parket są wybierane zarówno do projektów komercyjnych wielorakiego przeznaczenia, jak i prywatnych. Są to realizacje utrzymane w rożnych stylach, w tym obiekty będące pod ochroną konserwatorów zabytków.

Wszystkie podłogi marki Chapel Parket są heblowane (proces pozwala wydobyć najlepsze cechy naturalnego drewna), barwione w masie, a następnie zabezpieczane olejem woskowym wzbogaconym związkami krzemu. Substancja podnosi odporność drewna na uszkodzenia związane z codziennym użytkowaniem podłóg, ułatwia także ich bieżącą pielęgnację. Podłóg Chapel Parket nie trzeba cyklinować: do konserwacji wystarcza okresowe olejowanie.

Galeria zdjęć aranżacyjnych marki Chapel Parket jest dostępna tutaj.

 

Share.

About Author

Comments are closed.