[social] [social_icon link="https://twitter.com/BiznesMediaPR" title="Twitter" type="twitter" /] [social_icon link="https://plus.google.com/u/0/112258390240164553541/posts" title="google" type="google" /] [social_icon link="https://www.facebook.com/BiznesMediaPR" title="Facebook" type="facebook" /] [/social]

SP 3 z Raciborza najlepsi w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej

0

W czwartek, 26 kwietnia w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 1 w Raciborzu odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Młody człowiek w świecie pieniądza”. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie z SP 3 w Raciborzu.

Młodzież powiatu raciborskiego wzięła udział w VIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej, którego hasło przewodnie brzmiało „Młody człowiek w świecie pieniądza”.

Do konkursu przystąpili uczniowie z 2 i 3 klas gimnazjalnych, a nawet osoby z 7 klas podstawówki. Pierwszy etap konkursu zorganizowano indywidualnie w każdej placówce, która wyraziła chęć uczestniczenia w projekcie. Drugi i trzeci poziom odbył się 26 kwietnia w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 1 (dawny Ekonomik).

W konkursie udział wzięło 7 drużyn z raciborskich i powiatowych szkół. Pośród nich byli uczniowie z Grzegorzowic, Kornowaca, Kuźni Raciborskiej, Nędzy oraz raciborskich SP1, SP3 i SP4. Rywalizacja odbywała się na dwóch etapów. W pierwszej części uczestnicy rozwiązali test ekonomiczny. Do kolejnej rundy zakwalifikowały się trzy drużyny, które wzięły udział w następnym quizie. O miano najlepszych „młodych ekonomistów” walczyły drużyny z SP3, Kornowaca i Kuźni Raciborskiej. Zwyciężyli uczniowie z SP3.

– Poziom wiedzy, jaki w tym roku wykazywali uczniowie był imponujący. Pytania były naprawdę trudne, poziomem zbliżone do wiedzy, jaką wymaga się od maturzystów, albo uczniów technikum przystępujących do egzaminów zawodowych. Zagadnienia dotyczyły m.in. wiedzy z zakresu bankowości czy podatków. Uczniowie poradzili sobie z nimi znakomicie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Gratulujemy wszystkim, a szczególnie zwycięzcom– podkreśla Justyna Kwaśny, nauczyciel przedmiotów zawodowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował starosta raciborski Ryszard Winiarski oraz Raciborska Izba Gospodarcza.

* * *
Autor tekstu: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

Share.

About Author

Comments are closed.