Nowe tekstury marki Chapel Parket

0

Marka Chapel Parket poszerzyła bibliotekę plików dla architektów. Do obszernej już bazy dodane zostały kolejne tekstury podłóg Chapel Parket i Avance Floors. Wszystkie można pobrać bezpłatnie korzystając ze strony internetowej marki.

W maju zaktualizowana została biblioteka tekstur podłóg z kolekcji Chapel Parket. Do dyspozycji projektantów i architektów są już wszystkie odcienie tej wiodącej serii. Kolekcja obejmuje deski i klepki (układane zarówno w klasyczną jodełkę jak i wzór francuski) w aż 43 barwach. Każdy kolor obrazuje w sumie 7 plików (3 tekstury desek i 4 tekstury klepek).

Niedawno wzbogacono również bazę marki Avance Floors. Sygnowane nią szlifowane deski i klepki można nabyć w 20 barwach, cała paleta kolorystyczna jest dostępna w bazie marki Chapel Parket.
Przypomnijmy, że architekci mogą korzystać łącznie z tekstów z elementów z 8 kolekcji podłóg Chapel Parket i plików obrazujących podłogi marki Avance Floors. Baza zawiera w sumie materiały w 73 kolorach (liczba ta obejmuje także 10 odcieni Chapel Minster) i różnych sposobach wykończenia. Biblioteka dostarcza tekstury drewna postarzanego, nacinanego poprzecznie, jak i poddawanego specjalnym metodom obróbki, których rezultatem są podłogi przypominające materiał wystawiony na działanie żywiołów. Wszystkie tekstury (deski, klepki i kasetony) można pobierać bezpłatnie korzystając z zakładki „Dla Architekta” na stronie internetowej www.ChapelParket.pl.

Każdy plik jest opisany nazwą kolekcji i koloru oraz kodem ułatwiającym zidentyfikowanie danego produktu. Ma on duże znaczenie, gdyż w zależności od serii (a co za tym idzie – sposobu wykończenia drewna) ten sam kolor może przybierać inny wygląd. Kod zawiera m.in. informacje o selekcji drewna i szerokości danego elementu.

W tym kontekście warto odnotować, że każda podłoga sygnowana marką Chapel Parket jest tworzona na zamówienie: z dostępnych „możliwości” (mowa o selekcji drewna, jego wykończeniu, palecie kolorów i sposobów wykończenia) tworzy podłogę odpowiadającą wszystkim potrzebom. Liczba opcji ze standardowej oferty jest tak duża, że można z nich stworzyć ponad 60 tys. różnych podłóg. Na tym nie koniec, na specjalne zamówienie powstają elementy ponadstandardowe (takie jak dwubarwne kasetony, czy klepki o wyjątkowo dużych wymiarach).

Share.

About Author

Comments are closed.