INTRO Festival 2018 – już w ten weekend wydarzenie roku!

0

Filmowa zapowiedź INTRO FESTIVAL 2018 trwa tylko 60 sekund, ale to zdecydowanie wystarczy, by dotknąć esencji wydarzenia i poczuć jego klimat. Koniecznie zobacz ten efektowny trailer! Już od piątku 13 lipca czekają: potęga dźwięku muzyki elektronicznej i niesamowita, niemal wirtualna rzeczywistość!

Ten obraz mówi sam za siebie: w jednym klipie ujęto cechy wyróżniające ambitny festiwal, który już po raz piąty odbędzie się w Raciborzu. Film INTRO Festival 2018 – Trailer jest dostępny pod adresem www.youtube.com/watch?v=Yvi4LuD-Sbg
Fundacja INTRO Light zezwala na wykorzystanie, zamieszczanie i pobieranie video w celach promocyjnych. Posiada również zezwolenie autora tekstu i muzyki do wykorzystania dzieła w filmie.

Nie bez przyczyny w trailerze pojawia się utwór Högni, a dokładnie – „Komdu me?”. Artysta z Islandii wystąpi w Raciborzu w sobotę, 14 lipca.

Najwyższej klasy brzmienie
W tym roku na scenie INTRO Festival pojawią się m.in. VITALIC, APPARAT Dj, HVOB RODRIGUEZ Jr. & LISET ALEA oraz PRESIDENT BONGO. Ponadto, po raz pierwszy w naszym kraju wystąpi wschodząca perła elektroniki NOLAH z Hiszpanii, czy SAHALE z Francji. Line-up obejmuje w sumie niemal 50 artystów o różnej wrażliwości muzycznej, dzięki czemu każdy z 2 festiwalowych dni będzie równie intrygujący.
Istotne są nie tylko same nazwiska i osobowości artystów, ale także jakość brzmienia, którą można usłyszeć podczas INTRO Festival. Wydarzenie ma miejsce na dziedzicu Zamku Piastowskiego, tuż przy zabytkowej kaplicy z XIII wieku. – Obiekt zapewnia niezwykły klimat, a przy tym doskonałą akustykę; selektywne brzmienie porównywane klasą z wielkimi festiwalami zagranicznymi. INTRO jest przez to doceniane zarówno przez publiczność, jak i samych artystów – podkreśla Odyseusz Olbiński, dyrektor INTRO Festival.

…. w niezwykłej oprawie artystycznej
Zamek, a ściślej – bryła kaplicy św. Tomasza Becketa z Canterbury – staje się podczas INTRO „płótnem” dla artystów XXI wieku. Ci, korzystając z projektorów wielkiej mocy i Mappingu 3D, przeniosą publiczność do nowej rzeczywistości. Sztuka generatywna (bo tak nazywana jest ta nowoczesna forma twórczego wyrazu) daje ogromne możliwości, a INTRO Festival czerpie z nich coraz większymi garściami.
Światło i muzyka wypełnią nie tylko zamkowy dziedziniec, ale także „zawładną” Parkiem Zamkowym. Drzewa staną się instalacjami artystycznymi, a całe otoczenie Zamku zyskuje zupełnie odmienny charakter.
Nowoczesne technologie „goszczą” w miejscu z długą historią, a powstały w ten sposób kontrast decyduje o unikalności INTRO Festival.

INTRO Festival 2018 – Trailer: www.youtube.com/watch?v=Yvi4LuD-Sbg
Bilety: www.biletomat.pl/festiwale/intro-festival-2018-6542/
Wydarzenie „INTRO Festival 2018” www.facebook.com/events/1976673865950020/
Fanpage: www.facebook.com/intro.festival.poland

Patronat medialny: Interia, TVP Kultura, 4Fun.tv, K MAG, CKM, Aktivist, Czwórka, Muno, Cgm.pl, Co jest grane, Silesion oraz Radio Vanessa.
W przygotowanie INTRO Festival włączyli się: Instytut Sztuki i Architektury PWSZ Racibórz, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej z Katowic oraz studenci katowickiej i krakowskiej ASP.
Organizację wydarzenia wspierają: Marszałek Województwa Śląskiego i Miasto Racibórz.

* * *
Trailer do pobrania: https://we.tl/7WEVTzHbh0

Kontakt dla mediów/ akredytacje: press@introfestival.pl

***
INTRO FESTIVAL
www.introfestival.pl
https://www.facebook.com/intro.festival.poland/
https://www.instagram.com/intro_festival/
INTRO to festiwal muzyki elektronicznej i światła w Raciborzu. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje.

 

Share.

About Author

Comments are closed.