INTRO Festival 2018 idzie z duchem… ekologii

0

Jednorazowe kubki odchodzą do lamusa! Podczas INTRO Festival 2018 złocisty trunek Browaru Zamkowego w Raciborzu będzie serwowany w specjalnych, zwrotnych ekokubkach. To proekologiczne rozwiązanie, które doskonale sprawdziło się na festiwalach muzycznych i wydarzeniach sportowych w całej Europie, teraz będzie dostępne także w Raciborzu.

Korzystanie ze zwrotnych ekokubków jest bardzo proste. Każdy, kto podczas INTRO Festival 2018 będzie chciał wypić piwo warzone w raciborskim browarze, kupując go wpłaca najpierw kaucję (w wysokości 7 zł) za ekokubek. Po wypiciu oddaje ekokubek i otrzymuje z powrotem swoje pieniądze. Kubki NickNack widzimy na największych festiwalach w Polsce. Są wyposażone w specjalny klips mocujący, dzięki czemu nie trzeba wciąż trzymać go w dłoni, a puste naczynie można łatwo umieścić np. przy pasku od spodni. Klips pozawala także połączyć kilka kubków, co umożliwia ich przenoszenie bez dodatkowych „nosidełek”, tacek, czy podstawek.
Kaucja powoduje, że zużyty kubek nie trafia do kosza, co znacząco ogranicza liczbę śmieci generowanych podczas imprez masowych. Rozwiązanie jest proekologiczne, a przy tym wygodne dla konsumentów.

Ekokubek jest trwalszy od jednorazowych alternatyw: jest sztywny prawie tak samo jak szkło, nie tłucze się, trzyma się go bardzo wygodnie. Naczynie tworzy się z polipropylenu (materiał oznaczany skrótem PP, dla porównania „zwykłe” plastikowe butelki to PET), jest więc bezpieczny dla zdrowia.

Ekokubki będą dostępne podczas INTRO Festival 2018 oraz na bulwarach nadodrzańskich za sprawą Browaru Zamkowego, który chciał również zaprezentować się na festiwalu jako producent wpisujący się w nowy, ekologiczny trend podczas imprez.
Przypominamy: INTRO Festival 2018 rozpoczyna się już w piątek, 13 lipca. Raciborzanie mogą skorzystać z części bezpłatnej na bulwarach. To będzie wyjątkowy, międzynarodowy weekend wypełniony światłem i pozytywną energią.

INTRO Festival 2018 – Trailer: www.youtube.com/watch?v=Yvi4LuD-Sbg
Bilety: www.biletomat.pl/festiwale/intro-festival-2018-6542/
Wydarzenie „INTRO Festival 2018” www.facebook.com/events/1976673865950020/
Fanpage: www.facebook.com/intro.festival.poland

***
Autor: Anna Koza

Share.

About Author

Comments are closed.