IV Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz – zapisz się i pobiegnij dla Natalki

0

Każdego roku IV RAFAKO Półmaraton Racibórz poprzedza bieg charytatywny, z którego dochód przekazywany jest na leczenie lub rehabilitacje dzieci z Raciborza. Dystans wynosi zaledwie 2 km. W biegu może uczestniczyć każdy, kto chce pomóc potrzebującym. Koszt wpisowego to jedyne 20 zł.

Biegacze, którzy co roku starują w półmaratonie oraz wiele innych osób, dla których pomoc drugiemu człowiekowi nie jest obojętna chętnie i licznie uczestniczą w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Pokonując wymagany dystans wspierają dzieci z Raciborza. Z pomocy skorzystali już: Magda, Wiktoria, Jurek i Michał. W tym roku na wsparcie liczy Natalka. 10-latka od urodzenia zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym.

Co trzeba zrobić? Wystarczy wykupić nr startowy i wystartować w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Bramka do zapisów już otwarta: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4155. Im więcej nas będzie, tym większą pomoc otrzyma Natalka. Widzimy się na starcie? Dystans jest niewielki można go przebiec, przetruchtać, przejść szybkim marszem lub z kijkami Nordic Walking. Trzeba mieć ukończone 10 lat i zapas energii oraz chęci. Start przewidziano o godz. 9.00 z bieżni stadionu miejskiego przy ul. Zamkowej. Kto nie zdąży zapisać się internetowo, może to zrobić w przeddzień zawodów lub w dzień startu w Biurze Zawodów w Aquaparku H2Ostróg.

Dla mniejszych dzieci, dla których 2 km to jeszcze trochę dużo, na bieżni stadionu zorganizowany zostanie Charytatywny Kids Run (ok 200m), z pakietami startowymi oraz medalami. Zapisy na ten bieg odbywać się będą w sobotę (25.08) i w niedzielę (26.08) w Biurze Zawodów. Limit miejsc wynosi 200. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości.

***

Autor: Justyna Korzeniak

Share.

About Author

Comments are closed.