[social] [social_icon link="https://twitter.com/BiznesMediaPR" title="Twitter" type="twitter" /] [social_icon link="https://plus.google.com/u/0/112258390240164553541/posts" title="google" type="google" /] [social_icon link="https://www.facebook.com/BiznesMediaPR" title="Facebook" type="facebook" /] [/social]

NITUS po raz kolejny wspiera EUROLIGĘ

0

Już po raz 11 w ringach zmierzą się amatorzy kickboxingu. W sobotę, 22 września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbędzie się kolejna edycja NITUS EUROLIGI. Organizatorami wydarzenia są: klub Halny Nowy Sącz oraz klub Sparta Jasło zaś sponsorem tytularnym imprezy firma NITUS.

EUROLIGA to organizowane od 2016 roku zawody, które już na stałe wpisały się w kalendarz sportów walki w Polsce. Z roku na rok, wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tylko w trakcie poprzedniej edycji, w zawodach udział wzięło już ponad 100 zawodników z Polski (Warszawa, Poznań itp.) i Słowacji (Bańska Bystrzyca, Bratysława). Euroliga odbywa się cztery razy w roku, w różnych miastach Polski (m.in. Nowy Targ, Jasło, Czudec).

Należy wspomnieć, że Euroliga to liga kickboxingu stworzona dla zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportową. To właśnie dzięki takim wydarzeniom mogą oni nabrać obycia i doświadczenia w zmaganiach na ringu. Firmą, która praktycznie od początku wspiera Euroligę jest NITUS. Przedsiębiorstwo od zeszłego roku sprawuje także niezwykle ważną funkcję sponsora tytularnego wydarzenia. – Z organizatorem wydarzenia Centrum Sportów Walki Halny z Nowego Sącza, związani jesteśmy od początku jego istnienia. Od lat wspieramy jego działalność ale także wydarzenia sportowe, które organizuje klub. W tym gronie znajduje się właśnie Euroliga – wyjaśnia Daniel Nowak, przedstawiciel Działu Marketingu firmy NITUS. – Od początku działalności, w filozofię naszej firmy wpisany jest ciągły rozwój dlatego też chcielibyśmy, aby poprzez sponsoring móc pomagać młodym i początkującym osobom, w tym wypadku kickboxerom. Dzięki Eurolidze mają oni szansę na polepszenie swoich umiejętności oraz zaznajomienie się z tego typu zawodami – dodaje D. Nowak.

O słuszności organizowania tego typu imprez opowiada także Łukasz Pławecki, organizator NITUS EUROLIGI. – Początkujący zawodnicy nie mają możliwości startu na równym poziomie, z osobą, która dysponuje podobnym doświadczeniem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Nie ma tego typu zawodów w Polsce. Co za tym idzie młodzi zawodnicy rzucani są od razu na głęboką wodę, czyli biorą udział w walkach zawodowych, gdzie bez wcześniejszego doświadczenia jest im ciężko cokolwiek zdobyć. Większość zawodników ma stoczonych kilka walk, ale nie brakuje debiutantów oraz takich którzy mają za sobą kilkanaście pojedynków. Wszystkich dobieramy pod względem wagi, wieku i liczby walk. Oprócz zawodników na imprezę przyjeżdżają trenerzy, opiekunowie i przede wszystkim kibice. Euroliga którą organizujemy np. w Jaśle jest tam prawdziwym świętem sportów walki, otwiera ją burmistrz miasta, a trybuny są zapełnione po brzegi – wyjaśnia właściciel Centrum Sportów Walki Halny, Łukasz Pławecki.

Tego dnia na zawodników biorących udział w imprezie czekać będą cenne nagrody, zaś dla kibiców niezapomniane emocje. Natomiast Ci, którzy nie będą mogli dopingować swoich faworytów na żywo mają szansę śledzenia zmagań poprzez transmisję na żywo na profilu Facebookowym HFO Fighting Events. Sportowcy, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w ringu mogą dokonać zapisu na stronie internetowej www.hfo.com.pl.

Na koniec warto nadmienić, że mieszcząca się w Drużkowie Pustym firma NITUS specjalizuje się w produkcji bram segmentowych garażowych i przemysłowych. Ponadto przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom stolarkę aluminiową, PVC i przeciwpożarową, rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne, moskitiery, jak i komórki lokatorskie.

Share.

About Author

Comments are closed.