[social] [social_icon link="https://twitter.com/BiznesMediaPR" title="Twitter" type="twitter" /] [social_icon link="https://plus.google.com/u/0/112258390240164553541/posts" title="google" type="google" /] [social_icon link="https://www.facebook.com/BiznesMediaPR" title="Facebook" type="facebook" /] [/social]

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz – echo pozytywnej energii nadal się niesie

0

Mimo że od IV RAFAKO Półmaraton Racibórz mijają kolejne tygodnie, a organizatorzy powoli będą planować kolejną edycję, emocje po biegu jeszcze nie ostygły. Według biegaczy i dziennikarzy sportowych relacjonujących wydarzenie, to jedna z najlepiej zorganizowanych imprez biegowych w kraju. Półmaraton to również doskonała promocja miasta, bo przyjeżdżają tu zawodnicy z całej Polski, a nawet zagranicy wraz z rodzinami. W tym roku bieg ukończyło 704 zawodników, rozdano 744 pakiety startowe. W biegu charytatywnym towarzyszącym imprezie wystartowało 223 osoby i udało się zebrać 18.5 tys. zł na leczenie Natalki.

Racibórz należy do najbardziej rozbieganych miast w Polsce. Projekt 4 Biegi Racibórz przyciąga nie tylko lokalnych zawodników, ale amatorów biegania z bardzo odległych zakątków kraju, a nawet dalekiej zagranicy. Świetnie promuje miasto, a przy okazji zgarnia nagrody i wyróżnienia za najlepszą organizację i atmosferę. Przypomnijmy, że w skład projektu wchodzą: Bieg Nadodrzański, Bieg Twardziela, Bieg bez Granic, a wieńczy go RAFAKO Półmaraton Racibórz. Z każdego z biegów zawodnicy otrzymują medal, połączone ze sobą tworzą niepowtarzalną pamiątkę z Raciborza.
26 sierpnia odbył się IV RAFAKO Półmaraton Racibórz, który ukończyło 704 zawodników. Na podium przodowali Kenijczycy, ale Polaków tym razem też nie zabrakło. Trasa wiodła głównymi ulicami miasta. O komfort i bezpieczeństwo podczas biegu dbali wolontariusze, było ich ok 220. Częstowali zawodników wodą, stały jej dopływ zapewnił Zakład Wodociągów i Kanalizacji z Raciborza. Jak również cukrem i bananami. Rozdano 160 kg bananów i 18 kg cukru. Zawodników na trasie wspierały 2 profesjonalne grupy dopingujące oraz wielu kibiców, na niemal każdym kilometrze.
IV RAFAKO Półmaraton Racibórz poprzedził bieg charytatywny Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, z którego dochód co roku przekazywany jest na leczenie innego dziecka. Tym razem z pomocy skorzystała 10-letnia Natalia Kwiatkowska z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Potrzebuje specjalistycznego wózka oraz rehabilitacji.
Do akcji niesienia pomocy Natalce przyłączyła się Fundacja PKO BP, wpłacając na konto dziewczynki 10 tys. zł. Ta kwota z pewnością wystarczy, aby zakupić wózek. Na rehabilitację zbierano osobno. Wszystkie osoby, które chciały wesprzeć dziewczynkę startowały w Mini półmaratonie, gdzie wpisowe kosztowało 20 zł, a w dniu zawodów 30 zł. W biegu na 2 km wystartowały 223 osoby.
Wolontariusze „Pracowni Przyszłości” nie zapomnieli również o najmłodszych. Dla dzieci od 3 do 11 lat zorganizowali charytatywny Kids Run. Mimo rzęsistego deszczu aż 120 milusińskich wzięło udział w zawodach. Każdy mały zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę, medal oraz drobne upominki, a wpisowe kosztowało symboliczne 5 zł. Firma Instal-Tech wylicytowała startową „Jedynkę” za 2 tys. zł.
Ze wszystkich akcji charytatywnych, jakie przygotowano uzbierano łącznie 18,5 tys zł dla Natalki. Kolejna edycja już za rok!
 Autor tekstu: Justyna Korzeniak
Share.

About Author

Comments are closed.