Co zrobić, gdy jesienią spada nasza wydajność

Co zrobić, gdy jesienią spada nasza wydajność

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w mieście, czy na przedmieściach, sezon jesienny to czas, kiedy musisz być nieco bardziej świadomy swojej efektywności energetycznej. To może obejmować zmianę ustawień termostatu, sprawdzenie pasków pogodowych i dostosowanie żaluzji i odcieni w zależności od pogody.

Sprawdź wszystkie paski pogodowe

Posiadanie właściwych pasków pogodowych jest bardzo ważną częścią utrzymywania domu w cieple podczas zimy i chłodzie podczas lata. Posiadanie starych pasków może spowodować wycieki gorącego powietrza w zimie i zimnego powietrza w lecie. Może również sprawić, że Twój dom będzie mniej wydajny energetycznie.

Aby dowiedzieć się czy musisz zainstalować nowe paski pogodowe, musisz wykonać audyt energetyczny. Audyt energetyczny patrzy na różne obszary w twoim domu, gdzie energia jest tracona. Audytor energii używa narzędzi termowizji, aby określić, czy są jakieś zimne miejsca i słabe uszczelnienia powietrzne w domu. To pomoże Ci określić, czy musisz zrobić coś więcej niż tylko zainstalować taśmy uszczelniające.

Uszczelnienie pogodowe ma na celu pomoc w zatrzymaniu przecieków powietrza z przenikania przez szczeliny wokół drzwi i okien. Może również pomóc w zapobieganiu przedostawania się niepożądanych przedmiotów do domu. Może być zainstalowany w domu jako projekt DIY lub możesz zatrudnić profesjonalistę.

Istnieje wiele różnych materiałów do wyboru podczas instalowania listew uszczelniających. Niektóre z nich są niedrogie, podczas gdy inne są droższe. Niektóre materiały są przybijane do ramy okiennej, podczas gdy inne są przyklejane wokół okien.

Jeśli masz starą taśmę uszczelniającą, może być konieczne ponowne uszczelnienie pewnych obszarów. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie pasków pogodowych co najmniej raz w roku. Można to zrobić umieszczając stopę w pobliżu dolnej części drzwi i obserwując przeciąg. Można również użyć zapalniczki lub świecy, aby sprawdzić, czy nie ma szczelin.

Usuwanie izolacji pogodowej jest dobrym sposobem na obniżenie rachunku za energię. Uszczelnia ona szczeliny wokół drzwi i okien, zapobiegając przedostawaniu się zimnego powietrza do domu w lecie i gorącego powietrza do domu w zimie. Materiał ten jest również dobrym sposobem na utrzymanie insektów poza domem.

Niektóre materiały są trudniejsze do usunięcia niż inne. Ważne jest, aby mieć odpowiednie narzędzia do tego zadania. Być może trzeba będzie również dokonać drobnych napraw przed zainstalowaniem nowych pasów pogodowych.

Zmiana ustawień termostatu

Wybór odpowiedniego ustawienia termostatu jest ważny dla efektywności energetycznej. US Department of Energy zaleca, że ustawienie termostatu „domowego” to 68 stopni Fahrenheita podczas zimnych miesięcy i 78 stopni Fahrenheita podczas gorących miesięcy.

Przy wyborze ustawienia termostatu ważne jest, aby znaleźć równowagę pomiędzy wygodą a komfortem. Niektórzy ludzie wolą ciepły dom, a inni wolą chłodniejszy. Idealnym ustawieniem termostatu będzie takie, które równoważy wygodę i komfort.

Jeśli masz system grzewczy, powinieneś unikać ustawiania termostatu na zbyt niskim poziomie, co może obciążyć system. Możesz zwiększyć ustawienie termostatu w krótkich odstępach czasu, co zapewni komfort w Twoim domu bez obciążania systemu.

Oprócz wyboru ustawienia termostatu, które pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, powinieneś również dokonać pewnych zmian wokół swojego domu, aby poprawić efektywność energetyczną. Na przykład, możesz zainstalować izolację na oknach, aby zapobiec utracie ciepła przez zimne szkło. Możesz również zamknąć drzwi szczelnie, aby uniknąć zimnych przeciągów. Możesz również użyć wentylatorów sufitowych o niskiej prędkości, aby przepchnąć ciepłe powietrze z powrotem w dół do pomieszczeń mieszkalnych.

Możesz również zmniejszyć swój rachunek za energię ustawiając termostat na temperaturę nieco niższą niż zwykle, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunku za prąd. Na przykład, jeśli twój dom jest normalnie ustawiony na 68 stopni, możesz ustawić termostat na 60 stopni i zaoszczędzić do 10% na rachunku za energię.

Jeśli chodzi o regulację ustawień termostatu, ważne jest, aby upewnić się, że stosujesz regularną rutynę. Czy to wyłączenie ogrzewania podczas snu, czy też pozostawienie otwartych okien, aby wpuścić więcej naturalnego światła w ciągu dnia, możesz zaoszczędzić do 15% na rachunku za energię, stosując się do tych wskazówek.

Jeśli nie jesteś pewien, które ustawienie termostatu wybrać, zacznij od ustawienia termostatu na najczęściej używaną temperaturę. Następnie możesz stopniowo zwiększać i zmniejszać temperaturę o jeden stopień na tydzień, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd.

Temperatura, którą wybierzesz, będzie zależała od Twojego poziomu komfortu, Twoich nawyków i pogody na zewnątrz. Możesz maksymalnie wykorzystać sezon jesienny i wiosenny, stosując się do poniższych wskazówek.

Wybierz odpowiednie grabie na jesień

Niezależnie od tego, czy szukasz nowych grabi, czy chcesz zaktualizować swoje stare, jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać przy ich wyborze. Grabienie może być wymagającym obowiązkiem, ale można uzyskać więcej pracy, gdy masz odpowiednie narzędzie. Wybór odpowiednich grabi na jesień może sprawić, że sprzątanie liści będzie bardziej efektywne.

Pierwszą rzeczą, którą musisz rozważyć, jest rozmiar uchwytu. Grabie z dłuższymi uchwytami są zazwyczaj wygodniejsze do trzymania. Jeśli jednak jesteś niższy, możesz uznać, że uchwyt jest nieco kłopotliwy. Mniejsza głowica również może być lepsza dla Ciebie, zwłaszcza jeśli masz trudno dostępny obszar. Warto również rozważyć wybór grabi z głowicą koszową, która pomaga zebrać więcej liści jednym ruchem. Taka konstrukcja sprawia również, że jest mniejsze prawdopodobieństwo, że przeoczysz liście.

Uchwyt powinien być proporcjonalny do wzrostu, szerokości i wagi użytkownika. Wybór grabi ze zbyt długim lub zbyt krótkim trzonkiem zwiększy obciążenie Twoich pleców. Możesz również unikać używania drewnianego trzonka przez dłuższy czas. Metalowy trzonek może być wygodny do trzymania, ale może być podatny na rdzę. Możesz również wybrać grabie z powłoką winylową, która chroni uchwyt przed uszkodzeniem. Wybór odpowiednich grabi dla Twoich potrzeb jest ważniejszy niż wielu myśli.

Po wybraniu odpowiednich grabi należy je wypróbować przez kilka minut, aby upewnić się, że są wygodne. Pozwoli to na szybsze i łatwiejsze wykonanie pracy. Grabienie liści to także dobre ćwiczenie, więc postaraj się wcześniej rozgrzać mięśnie. Jeśli jesteś początkujący w grabieniu, możesz również chcieć założyć rękawice, aby chronić swoje ręce. Warto wybrać grabie o konstrukcji typu „no-clog”, aby zapobiec zapychaniu się liści na zębach. Zalecane są również grabie o większym rozstawie zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę