Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Występowanie dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej może być trudne, ale są pewne kroki, które możesz podjąć, aby to ułatwić. Po pierwsze, musisz myśleć na głos i ćwiczyć angażowanie języka ciała, aby odpowiedzieć z pewnością siebie i energią. Powinieneś również napisać dobre podziękowania po każdej rozmowie kwalifikacyjnej.

Zaangażowany język ciała pomaga odpowiadać z pewnością siebie i energią

Posiadanie odpowiedniego języka ciała jest pierwszym krokiem do sukcesu. Ważne jest również, aby pamiętać o trzymaniu rąk i stóp przy sobie. Kiedy wchodzisz w interakcję z nieznajomym, będziesz chciał być tak zrelaksowany, jak to tylko możliwe. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy przeprowadzasz rozmowę z potencjalnym szefem.

Posiadanie mocnego uścisku dłoni jest koniecznością – fragment ten jest autorstwa redaktora strony pieknisia.pl. Posiadanie dobrego uścisku dłoni w połączeniu z dobrą postawą przejdzie długą drogę w zapewnieniu pozytywnego pierwszego wrażenia. Dobrze jest również upewnić się, że używasz odpowiedniej formy kontaktu wzrokowego. Korzystanie z niewłaściwej formy kontaktu wzrokowego może sprawić, że twój rozmówca zastanawia się, czy jesteś zdenerwowany lub po prostu nie próbujesz. Podczas interakcji z potencjalnym pracodawcą ważne jest, aby pamiętać, że konkurujesz z innymi ludźmi, starając się zabezpieczyć pracę swoich marzeń. Jeśli próbujesz przypieczętować umowę, upewnij się, że nie przesadzasz, lub co gorsza, podajesz informacje. To może być najważniejsza rzecz do zapamiętania.

Będąc przy tym, nie bój się zadawać pytań. To da ci dobry pomysł na to, z czym się mierzysz, a także może pomóc ci odkryć, czy jesteś dobrym dopasowaniem do stanowiska. Dobrym pomysłem może być również upewnienie się, że masz dobrą odpowiedź przygotowaną przed wejściem na rozmowę. Jeśli musisz zrobić wyjście lub zadać pytanie, nie wahaj się tego zrobić.

Myśl na głos, aby zwalczyć ten problem

Praktykowanie myślenia na głos, aby zwalczyć ten problem, to świetny pomysł. Może pomóc uczestnikom płynniej werbalizować swoje procesy myślowe. Może również zmniejszyć potrzebę sondowania. Istnieją jednak pewne wady stosowania tej techniki. Na przykład, niektórzy uczestnicy mogą nie być w stanie dobrze mówić publicznie. Wyzwaniem może być również zwerbalizowanie złożonych myśli. Na przykład, kiedy myślisz na głos o nowym zadaniu, możesz mieć wrażenie, że werbalizujesz swoją wewnętrzną mowę, zamiast zewnętrznej.

Najważniejszym składnikiem tej umiejętności jest praktyka. Jeśli chcesz się nauczyć myśleć na głos, zawsze możesz obejrzeć kasetę wideo kogoś, kto wie, co robi. Możesz również dowiedzieć się, jakie strategie są dla Ciebie najskuteczniejsze. Na przykład, może się okazać, że musisz wstawiać pola do wpisywania do nowego tekstu, aby ćwiczyć umiejętność myślenia na głos. Dobrym pomysłem jest również sporządzenie głównej listy strategii, aby móc się do niej odwoływać, gdy zajdzie potrzeba jej użycia.

Istnieją dwa główne wyzwania, które należy rozważyć podczas wdrażania myślenia na głos w celu zwalczania tego problemu. Po pierwsze, musisz wziąć pod uwagę złożoność zadania, które masz do wykonania. Po drugie, musisz wziąć pod uwagę czas trwania zadania. Należy również rozważyć, ile razy trzeba zwerbalizować swoje myśli. Być może będziesz musiał użyć wielu strategii, aby uzyskać pożądane rezultaty. Używanie głośnego myślenia w celu zwalczania tego problemu może być dobrym pomysłem, jeśli pracujesz nad delikatnym tematem. Należy jednak pamiętać o kulturze i kontekście tematu. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę w branży medycznej, możesz nie chcieć używać metody think aloud do zwerbalizowania swoich myśli na temat ludzkiego układu rozrodczego.

Innym dużym wyzwaniem w używaniu think aloud do zwalczania tego problemu jest ilość treści, które musisz zwerbalizować. Niektóre osoby są bardziej werbalne niż inne. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę osobowość uczestnika. Niektóre osoby mogą potrzebować więcej praktyki, zanim poczują się komfortowo myśląc na głos o najważniejszych aspektach problemu.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy wykorzystaniu myślenia na głos do zwalczania tego problemu, jest potraktowanie go jako okazji. Możesz poprosić uczestników, by ćwiczyli myślenie na głos, ale nie chcesz ich w tym procesie zdusić. W ten sposób możesz zebrać więcej informacji niż w innym przypadku. Zastosowanie tej techniki może również pomóc w uzyskaniu lepszego obrazu procesów myślowych uczniów. Na przykład, jeśli przeprowadzasz test państwowy, możesz wykorzystać myślenie na głos, by zwalczyć ten problem. Możesz również poprosić uczniów o myślenie na głos, aby zwalczyć ten problem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Napisz dobre podziękowanie po każdej rozmowie kwalifikacyjnej

Stworzenie dobrego listu z podziękowaniem po każdej rozmowie kwalifikacyjnej to świetny sposób, aby dać rozmówcy znać, że doceniasz jego czas i uwagę. Te listy mogą pomóc ci zdobyć pracę, powtarzając swoje zainteresowanie pozycją i podkreślając swoje umiejętności. Możesz również użyć listu, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, które rozmówca miał podczas rozmowy.

Wysłanie odręcznego podziękowania to świetny sposób na wywarcie pozytywnego wrażenia na menedżerze zatrudniającym. Osobisty akcent sprawi, że wyróżnisz się z tłumu. Jeśli jednak Twoje pismo ręczne jest nieczytelne, możesz wysłać wydrukowane podziękowanie.

Kiedy wysyłasz odręczne podziękowanie, powinieneś zawrzeć w nim swoje imię i nazwisko, datę rozmowy oraz nazwisko i informacje kontaktowe osoby przeprowadzającej rozmowę. Można również zamieścić swoje miasto rodzinne i wspólne zainteresowanie stanowiskiem. Nie należy jednak zamieszczać szczegółów osobistych, które nie są związane z pracą. Na przykład, jeśli jesteś nauczycielem, możesz zawrzeć fakt, że lubisz uczyć dzieci.

Jeśli przeprowadzasz rozmowę z kilkoma osobami, powinieneś napisać osobne podziękowania. Należy upewnić się, że każde podziękowanie zawiera informacje unikalne dla każdej osoby. To sprawi, że notatka będzie bardziej osobista. Możesz zamieścić uczelnię i miasto rodzinne rozmówcy, a także krótki opis umiejętności i doświadczenia, które były istotne dla danego stanowiska.

Jeśli przeprowadzasz rozmowę z wieloma osobami, powinieneś również wysłać osobne e-maile z podziękowaniami do każdej osoby. W ten sposób upewnisz się, że osoba przeprowadzająca rozmowę pamięta, kim jesteś. Należy również uważać, aby uniknąć literówek. Powinieneś przejrzeć swoje podziękowania po napisaniu ich, aby wyłapać wszelkie błędy.

Upewnij się, że wysłałeś podziękowanie w ciągu 24 godzin od rozmowy. Jeśli go nie wyślesz, zgubi się w skrzynce mailowej. Jeśli chodzi o stanowisko wysokiego szczebla, najlepiej jest wysłać wydrukowane podziękowanie. To również pomoże Ci wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Pisząc podziękowanie powinieneś użyć formalnego pozdrowienia. Osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną mogła zwrócić się do Ciebie w sposób swobodny podczas rozmowy. Jeśli poproszono Cię o użycie formalnego tytułu podczas rozmowy, powinieneś użyć formalnego pozdrowienia w swoim liście z podziękowaniami. To sprawi, że notatka będzie bardziej profesjonalna. Należy również zamieścić podpis. Nie powinieneś jednak umieszczać linku do swojego profilu w mediach społecznościowych. Jest to częsty błąd, który może wyglądać niechlujnie.

Twoje podziękowanie powinno być krótkie. Nie powinieneś wysyłać długiego wyjaśnienia szczegółów rozmowy kwalifikacyjnej lub dlaczego jesteś zainteresowany stanowiskiem. Należy również upewnić się, że notatka ma sens w danej sytuacji. Kiedy piszesz notatkę, powinna ona być zwięzła, krótka i profesjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę