Kłamiesz na rozmowie kwalifikacyjnej? Zobacz, kiedy nie przejdzie

Kłamiesz na rozmowie kwalifikacyjnej? Zobacz, kiedy nie przejdzie

Rozmowa kwalifikacyjna to świetna okazja, by pochwalić się swoimi umiejętnościami i zdolnościami. Jednak jeśli nie jesteś ostrożny, możesz przypadkowo powiedzieć osobie prowadzącej rozmowę, że nie masz kwalifikacji na dane stanowisko lub że brakuje Ci doświadczenia. To może być poważny problem, zwłaszcza jeśli nie miałeś żadnego wcześniejszego doświadczenia w branży, ponieważ może to być czerwona flaga.

Wyolbrzymianie swojej biegłości

Umieszczenie jej w CV to jedno, ale wylewanie jej w kontekście rozmowy kwalifikacyjnej to zupełnie inna gra. Na szczęście można uniknąć pułapek, będąc uzbrojonym w najlepsze praktyki, aby uzyskać pracę w prawo. Najlepszym sposobem na to jest poświęcenie czasu na zapoznanie się z branżą, w której pracujesz. Stamtąd będziesz w znacznie lepszej pozycji, aby wykonać właściwe ruchy. To doprowadzi do lądowania pracy, która jest mecz dla Ciebie, i resztę swojego życia. Miejmy nadzieję, że będziesz na dobrej drodze do satysfakcjonującej i przyjemnej kariery w mgnieniu oka.

Najlepszym sposobem na zapewnienie, że wylądujesz najlepszą pracę w swoim CV jest bycie szczerym. Jeśli jesteś szczery wobec siebie, przekonasz się, że rozmowa kwalifikacyjna pójdzie znacznie sprawniej i będziesz w stanie odsiać to, co dobre od reszty.

Unikanie odpowiedzi na pytanie

Używanie właściwych odpowiedzi na pytania w rozmowie kwalifikacyjnej może zwrócić uwagę na Ciebie i pokazać Twoje umiejętności i doświadczenie. Podczas gdy odpowiadanie na pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie jest czymś, z czym chcesz wyjść za burtę, powinieneś rozważyć następujące wskazówki i sztuczki.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że pytanie o rozmowę kwalifikacyjną nie zawsze jest tak łatwe do odpowiedzi, jak może się wydawać. Być może będziesz musiał przeformułować lub przeredagować pytanie, aby było bardziej zrozumiałe. Warto również poprosić pytającego o wyjaśnienie. Dzięki temu będziesz miał większe szanse na uzyskanie potrzebnych odpowiedzi i upewnisz się, że rozmowa przebiega szybko.

Po drugie, powinieneś spróbować wymyślić przykłady sytuacji, w których wykazałeś się inicjatywą. Jest to dobry pomysł na każdą sytuację, ale szczególnie na rozmowę o pracę. Powinieneś również spróbować wymyślić przykłady, kiedy wdrożyłeś rozwiązania problemów i jak te rozwiązania wpłynęły na wyniki. Należy również unikać podawania przykładów pomysłów, których nigdy nie wprowadziłeś w życie.

Po trzecie, powinieneś unikać wspominania o swoim obecnym wynagrodzeniu. Nie tylko da ci to trudny czas, jeśli zostaniesz zapytany o swoje wynagrodzenie, ale da rekruterowi łatwe wyjście. Być może nawet otrzymałeś lepszą ofertę przed swoją obecną.

Na koniec powinieneś upewnić się, że wykonujesz dobrą robotę, przeformułowując pytanie. Jest to szczególnie ważne, jeśli pytający wydaje się wymyślać pytanie. Dobrym sposobem na to jest powiedzenie, że zastanowisz się nad pytaniem zanim na nie odpowiesz. Można również powiedzieć, że przed odpowiedzią na pytanie przeprowadzi się pewne badania.

Wyolbrzymianie swoich słabości

Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę, czy o awans, Twoje odpowiedzi na rozmowie kwalifikacyjnej powinny być szczere i skupione na Twoich mocnych i słabych stronach. Nie chcesz jednak wyolbrzymiać swoich słabości, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na rozmowę kwalifikacyjną. Zamiast tego, chcesz skupić się na tym, jak możesz wykorzystać swoje słabości, aby wzmocnić swoje mocne strony.

Podczas gdy możesz być chętny do pokazania swoich umiejętności i wiedzy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nie chcesz wyjść na aroganckiego. Menedżerowie zatrudniający chcą widzieć szczerość i uczciwość. Chcą również wiedzieć, czy będziesz w stanie zidentyfikować swoje wady i wziąć za nie odpowiedzialność. Jeśli nie masz wystarczającej samoświadomości, trudno będzie Ci pokonać swoje niedociągnięcia.

Dobrym sposobem na wykazanie się samoświadomością jest podzielenie się realnym przykładem poproszenia o pomoc. To pokaże Twoją zaradność i umiejętność rozwiązywania problemów. Pomoże Ci również wyjaśnić, dlaczego to właśnie Ty najlepiej nadajesz się na to stanowisko.

Jeśli jesteś osobą, która nie jest zbyt dobra w kontaktach towarzyskich, nie chcesz mówić, że jesteś osobą towarzyską. Jest to czerwona flaga i może prowadzić do negatywnego wrażenia. Jeśli nie masz żadnego odpowiedniego doświadczenia, nadal możesz popełnić błąd kłamiąc o swoich umiejętnościach społecznych.

Innym sposobem na pokazanie samoświadomości jest dzielenie się anegdotami o swoich mocnych stronach. Możesz użyć tych historii, aby pokazać, jak pracowałeś, aby poprawić. Możesz również zrobić punkt, aby wyjaśnić, dlaczego jesteś zainteresowany pracą w pierwszej kolejności.

Twoje odpowiedzi podczas rozmowy kwalifikacyjnej powinny skupiać się na jednej lub dwóch mocnych stronach, które posiadasz. Na przykład, jeśli jesteś dobrym komunikatorem werbalnym, możesz powiedzieć ankieterowi, że jesteś osobą spokojną pod presją.

Studiowanie mikroekspresji osoby

Posiadanie bystrego oka na mikroekspresje jest koniecznością, jeśli chodzi o wykrywanie oszustw. Chociaż język oczu nie jest niezawodnym sposobem na stwierdzenie, czy ktoś kłamie, subtelne wskazówki mogą pomóc urzędnikom w doskonaleniu technik zadawania pytań.

Mikroekspresja jest ułamkiem sekundy, kiedy na czyjejś twarzy pojawia się błysk emocji. Są one mimowolne i krótkotrwałe. Może to być uśmiech, grymas, złość, obrzydzenie lub którakolwiek z pozostałych siedmiu podstawowych emocji. Nie jest trudno nauczyć się rozpoznawać mikroekspresje. Center for Body Language oferuje darmowe narzędzia, które pomogą Ci odczytać język ciała innych ludzi.

Naukowcy badali ekspresję twarzy w kilku dziedzinach, w tym w nauce niemowląt i psychologii wykrywania kłamstw. W szczególności, wczesne badania wykazały, że mikroekspresje są wiarygodnym wskaźnikiem oszustwa.

Mikroekspresje mogą być badane w kontrolowanym środowisku laboratoryjnym, ale wywoływanie ich w ten sposób jest trudne. Próbki są zwykle zanieczyszczone nieemocjonalnymi ruchami twarzy, takimi jak zachowania konwersacyjne.

Najbardziej użytecznymi zbiorami danych mikroekspresji są CASME II i MMEW. Oba zawierają dużą liczbę próbek, ale CASME II jest bardziej równomiernie rozłożony i zawiera mniej próbek, które są w strachu lub obrzydzeniu.

MMEW ma większą rozdzielczość obrazu niż istniejące zbiory danych i zawiera bardziej rozbudowane klasy emocji. Posiada również więcej próbek makroekspresji.

Kolejną zaletą zbioru danych MEVIEW jest to, że zawiera prawdziwe sceny. Wadą jest to, że zawiera niewielką liczbę poprawnych próbek. Jednak prawdziwe sceny są przydatne do szkolenia algorytmów analizy mikroekspresji.

W tym samym badaniu naukowcy stwierdzili, że mikroekspresje mogą być wykorzystywane jako wiarygodny wskaźnik oszustwa. Stwierdzono również, że mikroekspresje są bardziej prawdopodobne w scenariuszach wysokiego ryzyka.

Przeformułuj swoją odpowiedź

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą poszukującą pracy, czy menedżerem zatrudniającym, musisz odrobić pracę domową, aby wylądować w pracy swoich marzeń. Aby to zrobić, musisz być szczery wobec siebie i swojego rozmówcy. Być może nawet będziesz musiał polegać na zaufanym przyjacielu, aby uzyskać bezstronną poradę.

Najlepszym sposobem, aby przejść o tym jest dowiedzieć się, co twój rozmówca szuka w potencjalnym zatrudnieniu. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę jako przedstawiciel obsługi klienta, być może będziesz musiał wyjaśnić, dlaczego jesteś wykwalifikowany na to stanowisko. Jeśli ubiegasz się o stanowisko przedstawiciela handlowego, możesz chcieć opowiedzieć o tym, jak pokonałeś przeciwności losu.

Lepsze zrozumienie tego, czego szuka twój rozmówca, może pomóc ci postawić swoją najlepszą stopę do przodu. Oprócz udzielenia szczerej odpowiedzi, możesz wspomnieć o najistotniejszych informacjach na temat swoich mocnych i słabych stron. Na przykład, jeśli jesteś osobą pracującą w zespole, możesz opowiedzieć o tym, jak udało Ci się dobrze współpracować z innymi. Możesz również chcieć omówić, jak udało Ci się kierować zespołem.

Jednym z najprostszych sposobów, aby to zrobić, jest użycie „pistoletu”, aby zademonstrować swoje najlepsze osiągnięcia. Na przykład, jeśli przeprowadzasz rozmowę o pracę w sprzedaży, możesz chcieć użyć kabury pistoletu, aby podkreślić niektóre ze swoich najlepszych sprzedaży. Możesz również użyć pistoletu, aby zademonstrować swoje mocne strony w innych dziedzinach, takich jak umiejętności organizacyjne i przywódcze.

Kiedy będziesz gotowy, aby uderzyć w chodnik, możesz chcieć poprosić zaufanego doradcę o kilka wskazówek, jak wyróżnić się z tłumu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę