Zobacz jakie błędy możesz popełnić szukając pracy

Zobacz jakie błędy możesz popełnić szukając pracy

Niezależnie od tego, czy szukasz pracy, czy po prostu chcesz mieć pewność, że nie tracisz czasu w procesie poszukiwania pracy, ważne jest, aby wiedzieć, jakie błędy możesz popełnić, szukając pracy. Te błędy mogą sprawić, że stracisz pieniądze, a nawet zostaniesz zwolniony. Więc upewnij się, że unikasz tych błędów, aby pomóc Ci znaleźć pracę, która płaci najwyższą możliwą kwotę pieniędzy.

Unikaj zarzucania szerokiej sieci

Stosowanie właściwej strategii pozyskiwania talentów może prowadzić do sukcesu. Przy tak wielu opcjach do wyboru, może być trudno wiedzieć, co robić. Ten przewodnik pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. W krótkim czasie znajdziesz się na drodze do kolejnego wielkiego sukcesu. Ten przewodnik oparty jest na prawdziwych doświadczeniach z pracy w terenie i jest pełen branżowych insiderów i wskazówek. Niezależnie od tego, czy chcesz wypełnić wolne stanowisko, czy znaleźć następną wielką rzecz, The Hire Standard ma cię pod ręką. Nasza autorska baza danych zawiera tysiące najlepszych kandydatów i może pomóc Ci dokonać właściwego wyboru. Posiadamy również listę najlepszych ekspertów w dziedzinie pozyskiwania talentów, którzy mogą pomóc Ci w poszukiwaniach. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy dostawcą Talent Acquisition w San Francisco Bay Area nr 1. Z ponad 80 lat łącznego doświadczenia w branży, można założyć, że Standard Hire jest nazwą, której można zaufać – cytat ten jest kreacją autorów portalu Magia Mieszkania – Wszystko na temat domów i mieszkań.

Nie mów źle o swoim byłym szefie

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nigdy nie chcesz mówić źle o swoim byłym pracodawcy. Jest to zły pomysł i sprawi, że będziesz wyglądać źle. Jest to również nieprofesjonalne.

Ważne jest, aby pamiętać, że masz prawo do ochrony przed odwetem. Istnieje wiele praw federalnych i stanowych, które chronią pracowników, którzy byli wykorzystywani lub dyskryminowani w pracy. Jeśli uważasz, że twój były pracodawca wygłasza fałszywe lub szkodliwe oświadczenia na twój temat, skontaktuj się z prawnikiem ds. zatrudnienia.

Kiedy szukasz pracy, chcesz zrobić wszystko, aby zwiększyć swoje szanse. Jeśli Twój były szef lub menadżer źle o Tobie mówi, będzie to widoczne w Twojej aplikacji. Co gorsza, będzie to miało wpływ na Twoje przyszłe perspektywy zawodowe.

Obmawianie byłego pracodawcy może być złym wyborem, ponieważ sprawi wrażenie, że jesteś małostkową, zgorzkniałą osobą. Pozostawi to również niepochlebne wrażenie na Twoim potencjalnym nowym pracodawcy.

Jeśli obawiasz się, że były pracodawca będzie cię obmawiał, powinieneś porozmawiać o tym ze swoim szefem. Jeśli szef odmówi rozmowy z tobą, to powinieneś złożyć formalną skargę. Możesz mieć możliwość podjęcia działań prawnych przeciwko byłemu pracodawcy, więc pamiętaj, aby eskalować sprawę, jeśli jesteś zaniepokojony.

Jeśli nie jesteś pewien, czy były pracodawca źle o tobie mówi, powinieneś poprosić o referencje. Większość pracodawców ma politykę dotyczącą ujawniania informacji o byłych pracownikach. Jeśli twój były pracodawca świadomie podaje fałszywe informacje, to możesz złożyć przeciwko niemu pozew.

Ważne jest również, aby pamiętać, że żadna firma nie jest doskonała. Twój były pracodawca może być odpowiedzialny za ochronę tajemnic handlowych lub własności intelektualnej. Mogą również mieć oszczędności emerytalne związane z firmą. Może być odpowiedzialny za ochronę przed dyskryminacją. Dlatego ważne jest, aby być uczciwym i profesjonalnym podczas rozmowy z byłym pracodawcą.

Jeśli jesteś niezadowolony z obecnego szefa, nie obmawiaj go. Zamiast tego zachowaj się dojrzale i jak dorosły. Nie plotkuj ani nie opowiadaj innym pracownikom o swoich frustracjach związanych z przełożonym.

Nie odpowiadaj na pytania o pieniądze

Podczas poszukiwania pracy możesz zostać zapytany o swoje finanse. Pytania te mogą wydawać się niewinne, ale często mają na celu uzyskanie porady. Możesz chcieć dać im kilka wskazówek, jak zarządzać swoimi pieniędzmi, ale nie chcesz być pytany o swoją wartość netto lub ile zarabiasz w obecnej pracy. Te pytania są często niepożądane i mogą prowadzić do niepożądanych porad, a także przyjaznej dyskusji, która szybko staje się niezręczna. Oto siedem najczęstszych niegrzecznych pytań o pieniądze.

Jeśli zostaniesz zapytany o swoją sytuację finansową, powinieneś odpowiedzieć grzecznie. Problem polega na tym, że nie chcesz powiedzieć: „Och, nie jestem bogaty”, co może sprawić, że osoba pomyśli, że jesteś po prostu obibokiem. Zamiast tego powiedz coś w stylu „Nie jestem bogaty, ale mogę pomóc ci podjąć mądre decyzje finansowe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę